Молодь Дрогобича взяла участь в інтелектуальному двобої, відчула себе в ролі Уряду та Опозиції, а також мала можливість розібратися в актуальних політичних реформах в Україні. Все це про регіональний дебатний турнір у Дрогобичі, який відбувся 15 квітня в онлайн-форматі.
Дебати – це інтелектуальна гра, яка розвиває критичне та аналітичне мислення шляхом дискусії між опонентами та прибічниками однієї теми. У цілому світі дебати використовують для розвитку культури ведення дискусії та поширення демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському суспільству і вчать бачити проблему з різних сторін.
Вісім команд дебатерів з Дрогобича дискутували на такі актуальні політичні теми, а саме:
-Уряд має розробити дієвий превентивний механізм зниження корупційних ризиків в громадах.
-Парламент має реформувати політичні партії, прийнявши новий закон.
-Парламент має забезпечити молодіжні квоти в партійних списках.
Суддями у турнірі були:
- Святослав Херович – політолог, наймолодший радник міського голови у м. Жовква;
- Оля Біла – журналістка “Варто – Галицькі новини”;
- Роман Щудло – юрист та член “Української Галицької партії”
За результатом трьох турів переможцями регіонального дебатного турніру стала команда “Соціологині” – Марія Футиш та Мар’яна Гриньо, студентки ДДПУ ім. І. Франка, історичного факультету за спеціальністю “Соціологія”.
2 місце – команда “Дружба” – Ковалько Маркіян, Петрина Богдан (ДДПУ ім.І.Франка);
3 місце – команда “Fortes fortuna adiuvat” Харів Михайло, Ковба Богдан (Ліцей №1 імені Івана Франка);
4 місце – команда “Солевари” – Ніколаєнко Єлизавета (Ліцей №2), Грицик Юліана (Дрогобицький механіко-технологічний коледж ).
Переможниці Марія та Мар’яна вже вдруге беруть участь у такому заході і радо діляться своїми враженнями.
“Дебати – це дуже крута і інтелектуальна гра, де можна приймати ролі уряду чи опозиції. Вона стимулює до дій, задає тон політичного мислення та включення в громадянське життя. Я дуже вдячна організаторам ВІ “Активна Громада” за таку чудову можливість”, – Марія Футиш.
“Дебати у такому форматі мені дуже подобаються. Це цікаво та захоплююче. У них своя особлива атмосфера, яка налаштовує відстоювати свою позицію до кінця. Тут панує не тільки дух суперництва, а й командної роботи, і це дійсно дуже круто. Дякую організаторам за таку можливість, а також командам, які були гідними суперниками”, – Мар’яна Гриньо.
Вітаємо переможців, які незабаром позмагаються на фінальному національному дебатному турнірі.
Окрім знань та практичних вмінь в ораторському мистецтві, команда-переможець та фіналісти отримають цінні призи від “Активної Громади”.
Бажаємо успіху команді “Соціологині” у національному дебатному турнірі та гідно представити Дрогобич!
Дебати з політичних реформ у такому форматі ВІ “Активна Громада” проводить вже 4 роки поспіль. Цьогоріч дебатний турнір відбувся у 30 містах України за форматом Британські парламентські дебати.
ВАРТО_знати: Британський формат Парламентських дебатів був створений на початку XX століття у Великобританії. Сьогодні цей формат найбільш широко представлений у Великобританії та Ірландії, а також в інших країнах Європи, є офіційним форматом міжнародних турнірів. Британський формат є моделлю британського парламенту, в якому дві команди грають за Уряд і дві за Опозицію. Кожна команда складається з двох гравців, які намагаються переконати у своїй правоті суддю.
Нагадаємо, що захід відбувається в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.