Володимиру Красуляку обрали запобіжний захід

Слідча суддя Галицького районного суду Львова Ірина Волоско обрала запобіжний захід в.о директора дрогобицького КП «Комбінат міського господарства» Володимиру Красуляку. Він також є і головним інженером підприємства. Підозрюють Красуляка у забрудненні комунальної земельної ділянки шкідливими відходами та створенні несанкціонованого сміттєзвалища на вулиці Гайдамацькій у Дрогобичі.

Джерело: ухвала суду від 9 липня 2021 року та Наші Гроші Львів.

Підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання на два місяці, тобто до 9 вересня поточного року. Звинувачення висунули за ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) та ч. 1 ст. 366 КК (службове підроблення).

З матеріалів справи стало відомо, що виконуючий обов’язки директора з 2018 року був відповідальним за утилізацію відходів комунального підприємства та мав право першого підпису на документах фінансово-господарської діяльності. Слідство встановило, що в період з квітня по листопад 2019 року підприємство утилізовувало своє сміття на ділянці для цього не призначеній. А оскільки відходи підприємства містили небезпечні хімічні речовини, то це також створило небезпеку для життя та здоров’я людей.

Варто зауважити, що це несанкціоноване сміттєзвалище було виявлене працівниками Держекоінспекції ще у листопаді 2019 року, про що повідомляла прес-служба СБУ. Тоді і було складено перший протокол про перевищення вмісту небезпечних забруднюючих речовин, як то свинець, мідь, фосфор тощо. І тоді ж екологічні збитки оцінили у на суму у понад 3 млн грн.

«Комбінат міського господарства» і судові справи директорів

Дрогобицький «Комунальний комбінат міського господарства» діє з 2002 року. Основний вид діяльності комбінату – грузові перевезення автомобільним транспортом. Крім того, підприємство займається оздобленням каменю і виробництвом продуктів нафтопереробки, неметалевої мінеральної продукції, електричного устаткування, дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів. З 2014 директором підприємства був Андрій Янів. Але у 2018 році проти нього було відкрито кримінальне провадження за зловживання службовим становищем у справі розтрати бюджетних коштів при закупівлі пального.

Після Яніва в.о директора комбінату став Володимир Красуляк, але через місяць його замінив Сергій Жирний, який пропрацював рік  і подав у відставку. За його керівництва Комбінат досить активно співпрацював із ТОВ «Інтербул Плюс» щодо вивезення відходів.  Підприємство до середини 2019 року офіційно належало Тетяні Косенко – дружині Сергія Жирного.

Після його звільнення у лютому 2020 року підприємство знову очолив Красуляк.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top