Німецькі фахівці провели підземні дослідження на “Полімінералі” у Стебнику

Фахівці Тюрінгійської Агенції європейських програм, за допомогою спеціального обладнання, яке встановили на «Полімінералі», провели підземне дослідження ситуації. За підсумками моніторингу, підготували звіт, в якому вказано небезпечні ділянки в Стебнику, місця можливих майбутніх провалів та опис рекомендованих першочергових робіт.

Про це повідомив Юрій Холод, заступник голови ЛОДА.

Так само дослідження провели і в Калуші.Cитуацію на калійному комбінаті «Полімінерал» обговорили сьогодні, 15 червня, під час зустрічі з представниками Правління Тюрінгійської Агенції.

Тюрінгія – одна з федеративних земель Німеччини, де, завдяки фаховому підходу, успішно завершили видобуток калійних добрив і законсервували шахти зі 170-літньою історією.

“Маємо ще одну добру ідею: ознакувати соляні маршрути відпрацьованих шахт на території Польщі, Румунії, України. Разом із Тюрінгійською Агенцією європейських програм готуємо заявку на проєкт щодо ознакування такого соляного маршруту. Думаю, до нього мав би увійти також проєкт з розробки туристичного маршруту на Дрогобицьку солеварню – найстаріший об’єкт Східної Європи з виварювання солі.Насправді, з такої складної проблеми, як закриття та консервація відпрацьованих калійних родовищ, як бачимо, можна також почати ще низку цікавих туристичних та інвестиційних проєктів, довкола яких точно розвиватиметься наш регіон. Більше того – тісно співпрацюючи з різними європейськими партнерами, ми стаємо все більше частиною справжньої, розвиненої Європи”, – написав у себе на Фейсбуці Юрій Холод.

Нагадаємо, що 15 березня 2020 р. в межах гірничого відводу рудника N 2 Стебницького ГХП Полімінерал на пласті 10 Пд-Сх за напрямком основного потоку карстових вод з річки Вишниця, з якого у рудник потрапляє 80% вод, стався черговий карстовий провал.  В ніч проти 30 вересня 2017 року стався обвал карстової породи на території Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал», де в 1970-80 роках проводився інтенсивний видобуток калійних солей.
Утворилося провалля діаметром близько 300 метрів та глибиною до 50 метрів.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top