Нове провалля! Поблизу Стебника зафіксовано черговий зсув ґрунту

У неділю, 15 березня, місцеві мешканці повідомили у соц.мережах, що стали свідками утворення ще одного провалля поблизу існуючої ями, в районі футбольного поля. Орієнтовна площа 150 на 50 метрів. Глибиною близько 50-55 метрів.
Значний гуркіт люди відчули близько 11-ї ранку.

На місті провалу присутні відповідні служби, надзвичайники, геологи. Невдовзі збереться комісія з надзвичайних ситуацій.

Дорогу Дрогобич – Трускавець в районі Сільця планують перекривати. Згодом було вирішено, що дорогу поки не перекриватимуть. Проїзд обмежено для великогабаритного транспорту.

Стрім журналіста Олега Дьорки з місця події:

Нове провалля поблизу Стебника. Пряме включення!

Geplaatst door Варто – Галицькі Новини op Zondag 15 maart 2020
Карстовий провал N 28 у Стебнику. Обвали

Сьогодні зранку, 15 березня 2020 р., в межах гірничого відводу рудника № 2 Стебницького ГХП Полімінерал на пласті № 10 Пд-Сх (частково над пластом № 14), за напрямком ОСНОВНОГО потоку карстових вод з підруслового потоку р.Вишниця, з якого у рудник потрапляє 80% вод, стався карстовий провал № 28.Провал стався над незакладеними камерами пласта № 10 Пд-Сх та спричинений розвантаженням агресивних вод у ці камери у період їх затоплення (до 10 березня рівень затоплення над ними був 12 м (абс.відмітка затоплення – 212 м, тоді як абсолютні відмітки стелин камер на вентиляційному горизонті від 200 до 204 м)), а також розвитку соляного карсту на рівні соляного дзеркала.Провал характеризується видовженістю у напрямку Північ-Південь (до 150 м), та звуженістю у напрямку Захід-Схід (співрозмірно із потужністю пласта.Максимальний діаметр провалу (не радіус !!!) біля 150 м, глибина провалу до 100 м.Провал № 28 розташований на віддалі біля 150 м від краю великого провалу № 27, який утворився 30 вересня 2017 року.Борти провалу дуже круті біля 70-75 градусів і як наслідок, схили досі продовжують обвалюватися.Гідрогеологічна та маркшейдерська служба ГХП Полімінерал веде спостереження над ситуацією, що склалася.Ще раз нагадуємо, що карстопровальні явища, будуть продовжуватись до повного затоплення рудника.Доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ імені Івана ФранкаВасиль Дяків,Автор відео: Гідрогеолог ГХП "Полімінерал" Зенон ХевпаА також усна інформація від гідрогеолога ГХП "Полімінерал" Арети Драновської та маркшейдера ГХП "Полімінерал" Ореста Мотики…

Geplaatst door Кафедра екологічної та інженерної геології і гідрогеології op Zondag 15 maart 2020

Новина доповнюється!

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews
Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top