Без «Олів’є» ніяк! Новорічний салат уже не той, що колись

Найсмачніший символ нового року, головне блюдо радянського застілля, направду народний делікатес – салат Олів’є. Ось тільки чи можна його так називати? Справжній салат  має з нинішнім варіантом тільки 2 спільних інгредієнта – картоплю і майонез.

Насамперед старий анекдот – “Скажіть, а правда, що Рабинович виграв в лотерею 10 тисяч. Чиста правда. Тільки не 10 тисяч, а десять рублів, і не в лотерею а в карти і не виграв, а програв”!.

Здавалось би, при чому тут Олів’є. Та при тому, що його сучасний рецепт складається за принципом цього анекдоту. Чи правда, що ми їмо те саме блюдо, яке винайшов 150 років тому француз Люсьєн Олів’є? Так-так це воно, тільки у нас не рябчики, а ковбаса варена, не ікра, а яйця вкруту, і не каперси з оливками, а зелений горошок, і не свіжі огірки, а мариновані.

Так що справжній салат Олів’є мав з нинішнім варіантом тільки 2 спільних інгредієнта – картоплю і майонез. На сьогодні знаний нашому поколінню  рецепт смачного ситного і улюбленого салату увійшов практично в кожний дім. Тепер можна пригощати гостей не лише смачним салатом Олів’є,  а ще й цікавими фактами з історії його існування!

 

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

One Reply to “Без «Олів’є» ніяк! Новорічний салат уже не той, що колись”

  1. Ґастроном сказав:

    Не обов’язково рябчики: просто будь-який дріб (птиця), можна – лише, без каперсів, оливки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top