11 листопада на телеканалі “UA: Суспільне Львів” мали відбутися теледебати між кандидатами на посаду міського голови Дрогобицької міської громади Тарасом Кучмою та Андрієм Веселим. Однак, дебати не відбулися. У студію прийшов лише Тарас Кучма. Натомість Андрій Веселий записав ролик і запропонував провести публічну дискусію на сміттєвій базі у Дрогобичі.
Суспільний мовник запропонував Тарасу Кучмі на Андрію Веселому взяти участь у проєкті “Виборчий округ. Дебати”. Це зазначено на сайті медіа. У студію прийшов лише Тарас Кучма. Під час прямого ефіру ведучий Володимир Перерва розповів, що офіційної відповіді-відмови від Андрія Веселого телеканал не отримав.
За декілька годин до початку проєкту Андрій Веселий опублікував допис на своїй сторінці у соціальній мережі: “З надзвичайною повагою ставлюся до точки зору пана Олега Синютки, який, як і я, був змушений відмовитися від участі в дебатах на Суспільному”.
А напередодні, 10 листопада, Андрій Веселий опублікував відео з текстом: “Я хотів би, щоб дискусія велася про майбутнє Дрогобиччини. І відкрито, прозоро, з максимальним включенням до неї самих дрогобичан. Я запропонував чинному голові Тарасу Кучмі дебати в Дрогобичі, на відкритому повітрі, на вулиці Гайдамацькій. Натомість знову почалися інтриги і мене намагаються уже втягнути в дебати в закритій студії у Львові. Може пан Кучма просто боїться відповідати перед людьми на складні питання? За ці 5 років їх накопичилося справді багато. Що ж, пане Кучма, уникаєте відкритої дискусії – маєте повне право відмовитися від дебатів. Але я не відмовлюся. Дебати на Гайдамацькій пройдуть – з вами або без вас”.
Також Андрій Веселий опублікував ще декілька дописів, у яких закликає Тараса Кучму до публічного діалогу щодо майбутнього громади і запропонував свій формат дебатів на вулиці Гайдамацькій (пости в Facebook за 7 листопада, 28 жовтня).
На запитання ведучого суспільного мовника чи візьме Тарас Кучма участь у цих дебатах, Кучма відповів: “Я хочу сказати, якщо є дебати, то дебати повинні вестися професійно. Вони повинні вестися один на один з аргументами і аргументацією. Дебати не можуть вестися на смітнику. На Гайдамацькій це ж не даремно було вибрано. Це є перевалочна база, де ми зі всього міста звозимо сміття і після того його вивозимо на полігони з якими підписані контракти. Такий формат він не є конструктивний і якщо людина хоче повторити “стадіон так стадіон”, такого більше в державі не буде. Я пропоную і буду пропонувати ми можемо ще конструктивно вести діалог по програмах, в студії медіацентру або в студії школа виборця. Нехай людина доказує всі свої можливості”.
Нагадаємо, 22 листопада відбудеться повторне голосування за кандидатів на посаду міських голів Львова та Дрогобича.
Раніше Громадянська мережа ОПОРА писала про дискусію навколо дебатів між кандидатами на посаду міського голови Львова Андрієм Садовим та Олегом Синюткою. 11 листопада крайній день, коли Садовий і Синютка мали б дати свою відповідь суспільного мовника “UA:Львів” щодо участі у проекті. Андрій Садовий свою участь підтвердив у відеоформаті. Чи прийде 18 листопада Олег Синютка на телевізійний проект наразі невідомо.
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.