Тимчасово звільнені працівники санаторіїв у Трускавці другий місяць не отримують допомоги з безробіття

По всій країні існує затримка виплат допомоги з безробіття. Кабмін хоче виділити додатково 3,5 млрд грн

Для збереження робочих місць торік уряд запровадив допомогу по частковому безробіттю. Держава зобов’язалась компенсувати роботодавцям частину виплат співробітникам. Але коштів не вистачає

З проблемою відсутності виплат звернулись до журналістів «Варто-Галицькі новини» працівники деяких санаторіїв та пансіонатів. За січень та лютий не отримали ні копійки. Кажуть, вже нічим платити за комунальні послуги. Керівники розводять руками, мовляв, грошей з Біржі праці немає і не відомо коли буде.

Недофінансування підтвердили нам і у центрі зайнятості. «Є затримки з виплатами», – керівниця Маргарита Роман.

Така ситуація по всій країні. За рік відбулось значне зростання одержувачів допомоги по безробіттю. 1 січня 2020 року – 285 тис. осіб, 1 січня 2021 року – вже 400 тис. осіб. У зв’язку з цим, доходи до Фонду від сплати роботодавцями ЄСВ не забезпечували видатки (середньоденні доходи складають – 57 млн грн, а потреба у видатках – 83 млн грн). Це призвело до затримок з виплат допомоги по безробіттю.

Кабінет міністрів пропонує додатково виділити 3,493 млрд грн для виплати Фондом загальнообов’язкового державного соцстрахування допомоги на випадок безробіття. Відповідний проєкт постанови Кабміну оприлюднено на порталі Федерації профспілок.

«Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю, збереження зайнятості працівників, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже на сьогодні є затримка з фінансування допомоги по безробіттю у сумі 620,2 млн грн для 271 643 тисяч безробітних, необхідно виділити Фонду фінансову допомогу на безповоротній основі у сумі – 3,5 мільярда грн», – йдеться в документі.

ВАРТО_знати: уряди багатьох країн у своїх антикризових заходах передбачили величезні кошти на компенсацію вимушеного простою персоналу. Наприклад, уряд Франції виділив на боротьбу з наслідками пандемії EUR45 млрд. Для господарів тамтешніх ресторанів і барів створений «фонд солідарності», з якого кошти зможуть отримати ті з них, кому довелося закрити бізнес, а також відправити свій персонал по домівках.

В Україні прямих виплат і компенсацій для бізнесу наразі не передбачено. На час епідемії коронавірусу влада України ухвалила низку законів, що передбачають лише податкові, митні та кредитні пільги, мораторії на перевірки, заморожування пені та штрафів.

При цьому на час карантину для сфери малого та середнього бізнесу пропонується механізм часткового безробіття. Підтримка для виплат працівникам з боку держави надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати. Відповідні зміни до законодавства Верховна Рада підтримала на позачерговому засіданні 20 березня (законопроєкт №3275). Вартість ініціативи складає орієнтовно 5 млрд грн.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top