Люблінське воєводство Польщі готується до можливої нової хвилі біженців з України. Водночас серйозних сигналів про ймовірний великий наплив українців немає.
Про це повідомив генеральний консул України в Любліні Олег Куць у коментарі «Радіо Свобода».
За його словами, щомісяця там проводять засідання координаційної групи з питань допомоги громадянам України на території Люблінського воєводства. Чергова зустріч відбулася днями.
Дипломат зауважив, що перед зимою, як і минулого року, питанню біженців приділяють більше уваги.
На зустрічі пропрацьовували різні сценарії. Куць каже, що у воєводстві «високий рівень готовності». Зокрема, там мають списки волонтерів, які у 2022 році допомагали українським громадянам.
«У цьому списку — кілька сотень волонтерів, яких за потреби зберуть і залучать до допомоги. Є чітке розуміння, хто чим займатиметься, хто працюватиме на кордоні, хто на вокзалі», — розповів генконсул.
За словами Куця, те, чи буде нова хвиля біженців у Польщі, залежить від кількох чинників, зокрема від російських атак на енергетичну інфраструктуру та ситуації на фронті.
Раніше воєвода Люблінського воєводства Кшиштоф Коморський у коментарі RMF FM сказав, що в разі потреби пункти приймання біженців можуть розгорнути протягом 24-48 годин.
Біженці в Польщі
За даними ООН, станом на 15 жовтня в Європі загалом нараховується 6 191 800 біженців з України. Найбільше українських біженців проживає в Німеччині (понад 1,1 мільйона людей), Польщі (958 тисяч) та Чехії (357 тисяч), кажуть у ЄС. Крім того, ще 560 200 біженців з України перебували за межами Європи.
У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.
Раніше більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Польщі, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.