Кабмін затвердив нову форму військового квитка: як він буде пов’язаний з Дією

Кабінет міністрів України затвердив нову форму військового квитка . У ньому міститимуться особисті дані військовозобов’язаного, висновок ВЛК, інформація про наявність відстрочки чи бронювання, а також, чи не є громадянин “ухилянтом”.

Нововведення затверджено постановою КМУ від 16 травня 2024 р. №559. Документ набирає чинності 18 травня одночасно із законом про посилення мобілізації №3633-ІХ (законопроєкт 10449).

Зазначається, що військово-обліковий документ можна буде сформувати також в електронній формі засобами порталу Дія . В документ вноситимуться дані про адміністративні та кримінальні правопорушення людини, що свідчитимуть про те, що вона ухиляється від мобілізації.

Втім, у Мінцифри повідомили “Судово-юридичній газеті”, що в Дії поки не буде військового квитка, хоча постанова Кабміну і передбачає таку опцію його формування “у разі технічної реалізації”.

Нагадаємо, також постановою №558 Кабмін вніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Відтепер районні ТЦК наділили повноваженнями проводити перевірку підстав надання військовозобов’язаним та резервістам відстрочок від призову. Також ТЦК зможуть контролювати облік та бронювання у державних органах, крім того, отримали інші додаткові повноваження.

– 18 травня в Україні набуде чинності оновлений закон про мобілізацію. Згідно з ним, військовозобов’язаних чекає низка змін.

– Міноборони України запускає мобільний застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів. У ньому чоловіки віком 18-60 років зможуть онлайн оновити свої дані, після чого отримають у застосунку інформацію з реєстру “Оберіг” щодо себе.

– Президент Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув’язнених добровільно мобілізуватися до лав ЗСУ. Вони проходитимуть службу в спеціальних підрозділах під адміністративним наглядом командира військової частини.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top