Сили оборони вирішили відвести від позиції на околицях Авдіївки, − Тарнавський

Українські захисники для збереження життів та покращення оперативної обстановки відійшли з позиції «Зеніт» в Авдіївці, наразі триває перегрупування військ та посилення підрозділів. Про це повідомив командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«Після багатьох місяців протистояння, командування ОСУВ прийняло рішення відійти з позиції «Зеніт» на південно-східний околиці Авдіївки. Ми тримати цю позицію стільки, скільки це давало можливість ефективно стримувати та знищувати ворога», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рішення відійти було ухвалено задля збереження особового складу та покращення оперативної обстановки.

За словами Тарнавського, тактично зайняття цих позицій не надає ворогу стратегічної переваги та не змінює ситуацію в межах Авдіївської оборонної операції.

Наразі триває перегрупування військ, поповнення припасів та облаштування підрозділів на нових позиціях. Відбувається планове посилення підрозділів.

Передісторія

Напередодні 13 лютого речник 110 бригади Іван Сєкач, яка воює в Авдіївці, повідомив, що до них надійшло підкріплення. Деякі підрозділи чи не вперше за два роки боїв вивели на повноцінний відпочинок.

За словами Сєкача, інтенсивні бої за Авдіївку тривають, окупанти намагаються перерізати лінії постачання ЗСУ.

Тим часом Forbes вважає, що Україна зміцнює Авдіївку й перекинула на цей напрямок одну з найкращих бригад – 3 окрему штурмову. 15 лютого сама бригада офіційно підтвердила цю інформацію, додавши, що ситуація в місті дуже критична.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський теж заявив про посилення бойових спроможностей українських підрозділів на Авдіївському та Куп’янському напрямках.

В ОСУВ «Таврія» 15 лютого заявили, що постачання й евакуація з Авдіївки ускладнені, але задіяно запасну логістичну артерію. При цьому місто, каже військове командування, не перебуває в оточенні.

Вранці 16 лютого Генштаб заявив, що оборонна операція в Авдіївці триває.  Тут відбувається «планове підсилення підрозділів, йде маневр військами на загрозливих напрямках».

16 лютого командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомляв, що в Авдіївці точаться важкі бої, українських військових посилили новими підрозділами, виділили додаткові боєприпаси.

Share this post

scroll to top