Депутати пропонують дозволити використовувати тероборону у районах бойових дій разом з об’єднаними силами

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №6521 авторства народного депутата Романа Костенка щодо надання можливості територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення бойових дій.

«Коли ми тільки ухвалили закон про національний спротив, то я наголошував про цю колізію, але документ слід було ухвалювати негайно. №6521 — це мій законопроект, який цю колізію усуває. Вона полягала в тому, що коли ми зараз створюємо підрозділи територіальної оборони, ми фактично забороняємо їм брати участь у бойових діях. Тобто в нас є ще один вид збройних сил, ми надаємо їм зброю (від Javelin і більше), але при цьому на рівні закону заборонили їм воювати», — пояснює Роман Костенко.

Чинними наразі положеннями Закону України «Про основи національного спротиву» (стаття 20) визначається, що виконання завдань територіальної оборони можливе виключно поза районами ведення воєнних (бойових) дій.

Крім того, у першому ж завданні тероборони (стаття 3) визначається, що реагування та вжиття заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості територіальна оборона здійснює лише до моменту розгортання на цій території угруповання військ або об’єднаних сил, призначених для ведення бойових дій з відсічі збройної агресії проти України.

Зокрема пропонується першу частини статті 3 Закону України «Про основи національного спротиву» викласти у новій редакції (слова виділені кольором виключити):

«3. Завданнями територіальної оборони є:

1) своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості [до моменту розгортання в межах такої території угруповання військ (сил) або/чи угруповання об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройної агресії проти України];»

А частину першій статті 20, яка наразі виглядає так: «Виконання завдань територіальної оборони здійснюється поза районами ведення воєнних (бойових) дій», у такій редакції:

1. Виконання завдань територіальної оборони здійснюється на всій території України включно з районами ведення воєнних (бойових) дій.

Рішення про виконання завдань територіальної оборони в районах ведення воєнних (бойових) дій приймається Головнокомандувачем Збройних Сил України.

На думку депутатів, такі зімни забезпечать можливість проведення більш ефективних загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів під час протидії воєнним загрозам.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top