У Львові відкрили дитячу Клініку трансплантації кісткового мозку

У Львові відкрили 15 лютого нову клініку дитячої онкології і трансплантації кісткового мозку на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де безкоштовно лікуватимуть дітей зі всіх областей західного регіону України. Через запізнення на церемонію відкриття голови Львівської облради Ірини Гримак, онкохворі діти самі перерізали урочисту стрічку.

Спершу планувалося, що стрічку на відкритті клініки переріжуть діти, які вже побороли онкологічне захворювання і ті, які зараз лікуються, а також голова ЛОДА Максим Козицький і голова Львівської облради Ірина Гримак. Проте у цей час Ірина Гримак була на літургії у військовому Храмі Стрітення Господнього УГКЦ, де вшановували пам’ять загиблих воїнів-афганців, і запізнювалась на відкриття клініки. Після кількахвилинного очікування Максим Козицький запронував нікого не чекати і аби діти самі перерізали стрічку, адже ця клініка відкривається саме для них, що вони з радістю зробили.

Про це пише ЗАХІД.НЕТ.

Над створенням цієї клініки працювали 2 роки. До проєкту долучились фонди «Запорука» та «Із янголом на плечі», а також інші закордонні організації Fondazione Rosa Pristina (Італія), фонду Soleterre (Італія). Спонсори передали 450 тис. євро.

Крім того, ще 8 млн грн виділили з бюджету Львівщини та 14,6 млн грн ‒ із держбюджету. Загалом у нову дитячу Клініку  трансплантації кісткового мозку вклали понад 40 млн грн.

За ці кошти провели ремонт у відділенні, встановили кисневу станцію та закупили обладнання: мобільний рентгенограф, УЗД-апарат, апарати ШВЛ, інфузомати, функціональні ліжка та каталки, кардіомонітори та приліжкові монітори пацієнта, аспіратори, дефібрилятори, станції для інфузій.

Керівник клініки Романа Кізима розповів, що в медзакладі працюють 12 спеціалістів, які проходили навчання в США Канаді, Японії та Європі. Команда лікарів проводитиме повний цикл онкологічного лікування: від встановлення діагнозу до повного одужання.

«Спершу зможуть робити до 12-15 операцій у рік. Далі ми маємо розвивати цей центр, разом поповнювати ряди донорів та зробити все, аби він, який є єдиним для західного регіону країни, вийшов на цифру 20-25 операцій на рік. Такі операції є дорогі. Тут їхню вартість більшою мірою покриватиме держава», – заявив очільник ЛОДА Максим Козицький.

За підрахунками дитячого медичного центру, щороку щонайменше 200 дітей в Україні потребують трансплантації кісткового мозку (аутологічної та алогенної). 50-75 осіб із них – це мешканці Західних областей. Саме тому в медзакладі й ініціювали створення підрозділу трансплантації кісткового мозку.

Додамо, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, відомий у народі як Чорнобильська лікарня, розташований у Львові на вул. Дністерській, 27.

Тут щороку допомогу отримують понад 200 онкохворих дітей. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top