Фотопастка зафіксувала в Сколівських Бескидах дикого кота (ФОТО)

Найзагадковішого мешканця стиглих та перестійних лісів зафіксували фотокамери парку “Сколівські Бескиди” у кількох місцях. Мова йде про пухнастого «тихохода» кота дикого (Felis silvestris).

Про це повідомили в Національному парку “Сколівські Бескиди”.

Вид занесений до Червоної книги України. Його зовнішність нагадує звичайну сіру домашню кицьку, але за розмірами, дикий мешканець – вдвічі більший і має характерні особливості: відносно короткий хвіст з кількома кільцевими темними смугами та притупленим чорним кінчиком; на кінцях вух добре виражені китички та чорні смужки, які йдуть від очей до висків. Очі, зазвичай, дуже світлі.


Селиться кіт в дуплах старих дерев та печерках у скелях. Живиться в основному мишами, птахами, а також плазунами. Гін в кота лісового, як і в більшості котячих, у лютому-березні. В природі кіт має достатньо ворогів і конкурентів. В першу чергу – це рись та великі хижі птахи.


В парку кіт поширений практично на всій території, де є старі та перестійні ліси на висотах 400-1000м. До речі, чисельність кота тут з кожним роком зростає.


Кіт лісовий не приручається людиною, а, відповідно, і не розмножується в неволі.
Характерною особливістю способу життя кота є скритність та прихованість, а також активність в темну пору доби.

Share this post

scroll to top