В Україні посилили карантин у «жовтій» зоні та скоротили термін дії «жовтого» COVID-сертифіката

В Україні з 6 грудня посилили обмеження у регіонах «жовтої» зони карантину, а також зменшили термін дії «жовтих» COVID-сертифікатів про щеплення однією дозою вакцини.

Відповідні зміни до постанови №1236 уряд ухвалив на засіданні 24 листопада.

Обмеження

Раніше бізнес міг обирати, як працювати у «жовтій» зоні: не перевіряти документи про вакцинацію/негативний тест і працювати з обмеженням площі або перевіряти документи та працювати без певних обмежень площі. Нові правила такого не передбачають.

Заклади культури, ресторани, спортзали, басейни можуть працювати, тільки якщо весь персонал вакцинований принаймні однією дозою, має негативний тест чи сертифікат про одужанняТе саме передбачено й для відвідувачів.

Інакше — заклади можуть працювати на доставку та замовлення з собою.

У міському та внутрішньообласному транспорті «зеленої» або «жовтої» зони забороняється перевозити більше пасажирів, ніж є сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць стояння.

«Жовті» сертифікати

Після першого щеплення в «Дії» можна отримати «жовтий» COVID-сертифікат. Він був дійсний упродовж 120 днів, а тепер— 30 днів.

В Україні щеплення роблять чотирма препаратами, інтервал між першою та другою дозою для вакцин різний:

  • AstraZeneca — 28 днів;
  • Pfizer — 21-28 днів;
  • CoronaVac — 14-28 днів;
  • Moderna — 28 днів.

Перевірка сертифікатів

Громадські заклади повинні перевіряти не лише наявність сертифікатів. Так, для перевірки потрібно зчитати QR-код із сертифіката через додаток «Дія». Після зчитування на смартфоні людини, яка перевіряє, з’явиться інформація, чи чинний документ.

Без зчитування сертифіката документ вважається ненаданим і неперевіреним.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top