З 8 листопада в Україні будуть відстороняти від роботи невакцинованих працівників. Які професії?

В Україні з 8 листопада мають відстороняти від роботи невакцинованих проти коронавірусу працівників деяких професій.

Про це свідчить постанова уряду №1096.

Наразі обов’язкова вакцинація проти COVID-19 стосується:

  • працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;
  • працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
  • працівників місцевих державних адміністрацій.

Згодом у перелік професій хочуть додати працівників, що надають соціальні послуги, співробітників закладів захисту прав дітей та реабілітаційних закладів, а також установ, що внесені до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Директор закладу чи державного органу повинен видати наказ, яким відстороняє від роботи на період карантину невакцинованих. До набуття чинності постанови керівники мали попередити співробітників про можливі наслідки не вакцинування.

Що робити, якщо відсторонили від роботи?

Відсторонення триватиме до моменту усунення його причини. Тобто повернутися до роботи можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти COVID-19.

Роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від обов’язкового профілактичного щеплення. Якщо таке стається, працівник має право поскаржитись у Держслужбу з питань праці.

Водночас працедавець має право відсторонити працівника без збереження зарплати, якщо той відмовляється або ухиляється від вакцинації — це зазначено у ст. 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Проте за людиною зберігається місце роботи.

Крім того, відстороненим без щеплення не виплачуватимуть лікарняний.

Кого не можуть відсторонити?

Працівники, які мають протипоказання до щеплення. Водночас працедавці мають законне право вимагати таку довідку від співробітника: там не буде вказуватися конкретний діагноз людини, тож не буде розголошення приватної інформації.

Якщо протипоказання до вакцинації в людини тимчасове, довідка матиме обмежений термін дії ㅡ від трьох місяців або більше.

Також працедавці не зможуть відсторонити від роботи людей, які отримали тільки лише дозу вакцини, оскільки у цій ситуації не йдеться про ухилення чи відмову від вакцинації.

Крім того, люди, які перехворіли на COVID-19, можуть отримати відповідні сертифікати та скористатися ними. Наразі у Мінцифри завершують роботу над такими сертифікатами в «Дії».

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top