«Укрзалізниця» розгорнула на залізничних вокзалах пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19

З 21 жовтня на найбільших залізничних вокзалах країни з’явилися пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19. Невакцинованим пасажирам пропонують тест і отримати довідку, яка стане підставою для проїзду у разі негативного результату.

Про це вказано на сайті концерну.

Пункти експрес-тестування працюють на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава.

Пасажири, які мають квиток на поїзд, зможуть зробити це медичне дослідження за 350 грн. Агентом залізниці в проведенні експрес-тестування стала «Медична лабораторія CSD».

Крім цього, відсьогодні починають працювати пункти безкоштовної вакцинації на 5 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса та Дніпро. «Укрзалізниця» планує збільшувати перелік вокзалів, де діятимуть пункти вакцинації та тестування.

Які зміни в перевезеннях?

З 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Для поїздок між областями і водії, і пасажири повинні мати один із документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози. «Жовтим» сертифікатом можна користуватися лише у регіонах жовтої «зони»;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О, нею можна користуватися у «жовтій» зоні;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — дійсний 72 години.

На дітей до 18 років ці правила не поширюються, однак усі громадяни віком від 12 років зобов’язані носити захисні маски.

Share this post

scroll to top