Правоохоронці викрили ботоферму, яку організували в Івано-Франківській області. За даними слідства, ботоферма виконувала замовлення з Росії.
Про це повідомили в СБУ.
За даними правоохоронців, її організував місцевий житель — спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Так, із початку року він використав для створення фейкових акаунтів майже 12 тисяч сімкарток українських і російських операторів.
Ботоферма працювала у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях. В СБУ кажуть, що замовниками послуг здебільшого були клієнти з Росії.
Від ботоферми вимагали «накручування» кількості переглядів, вподобань і коментарів у соцмережах та відеохостингах. Платили за послуги у рублях, кажуть правоохоронці.
Служба безпеки обшукала місце проживання організатора. У нього вилучили SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі сімкарток.
Після завершення експертиз організатори планують оголосити підозру за ст. 361 Кримінального кодексу — несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів, мереж електрозв’язку тощо.
Санкція статті передбачає штраф від 10 200 до 17 тисяч грн або обмеження волі від 2 до 5 років, або позбавлення волі до 3 років, з позбавленням або без права обіймати певні посади до двох років.
Що таке ботоферми?
Це компанії, які масово створюють несправжніх користувачів соцмереж і від їхнього імені пишуть тисячі коментарів. Метою таких компаній є сформувати в суспільстві певну думку, яка вигідна замовникам послуг таких ботоферм.
У 2019 році експерти аналітичної платформи VoxUkraine разом із партнерами провели дослідження щодо кількості ботів на Facebook-сторінках найпопулярніших українських політиків. Вони проаналізували 12 мільйонів коментарів і виявили, що кожен третій із них залишив бот.