Буде ще спекотніше: українців попередили про нові хвилі вкрай високих температур

В Україні температура повітря все частіше буде підійматися до понад +35 °С.

Погода в Україні у найближчі дні трохи зіпсується і стане свіжіше на кілька градусів, але нестерпна спека до понад +35 °С все частіше буде повторюватися. Істотне зростання температури повітря почали фіксувати в Україні ще від середини 1990 років XX століття.

Про це заявила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в ефірі Радіо НВ.

Вона каже, що особливо спекотними є останні п’ять років. За її словами, це свідчить про те, що у нас відбувається прискорення кліматичних змін, і такі процеси характерні не тільки для України, “але і в цілому для нашої планети, північної півкулі”. Крім того, фахівчиня каже, що хвилі спеки в Україні відбуватимуться все частіше.

“На жаль, вони дійсно будуть все частіше і частіше. Тобто це підвищення температури, яке у нас спостерігалося, воно буде і надалі, і цей процес стає більш інтенсивним. Все частіше і частіше ми говоримо про рекорди, і саме рекорди, пов’язані з аномально високою температурою”, – сказала Віра Балабух.

Фахівчиня каже, що причиною таких змін є людська діяльність, зокрема викиди парникових газів.

Тим часом синоптики зауважують, що зараз Україна одна з найгарячіших у Європі, однак це ще не пік. Найспекотнішим місяцем цього літа, за словами народного синоптика Леоніда Горбаня, стане серпень. Упродовж нього температура практично не опускатиметься нижче +30 градусів, а дощів буде мало.

Раніше науковці НАН повідомили, що в Україні наприкінці червня побільшало смертей серед населення. Однією з причин українські вчені називають нестерпну спеку.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top