Марія Футиш та Мар’яна Гриньо, студентки ДДПУ ім. І. Франка, історичного факультету за спеціальністю “Соціологія” зайняли 3 місце на Національному дебатному турнірі 2021!
Цьогоріч Національний дебатний турнір відбувся у 21 травня 2021 року за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM за участі школярів та студентів-переможців регіональних дебатних турнірів з усіх куточків України.
Під час турніру відбулися змагання команд у двох раундах та фіналі.
Дебати відбувались на такі теми:
1 раунд – “Парламент має ухвалити закон “Про місцевий референдум”
2 раунд – “Парламент має запровадити систематичну практику публічних консультацій, ухваливши відповідний закон”
Фінал – “Парламент має реформувати політичні партії, ухваливши новий закон”.
Відео фінальної гри
Марія Футиш стала однією з учасників, які також отримали нагороду у номінації: “Найкращі спікери”:
Про формат “Британський парламентарій”
Цей формат був сформований на початку ХХ століття в Великобританії, завдяки підтримці університетів Оксфорду та Кембриджу. Сьогодні він є офіційним форматом проведення Всесвітнього чемпіонату з парламентських дебатів в якому беруть участь більш ніж 300 команд з усього світу. Ці команди представляють коледжі та університети, а сам формат звикли вважати студентським.
Правила гри:
- Учасників розподіляють на дві палати парламенту: Уряд та Опозицію. Грають 4 команди: перший Уряд – перша Опозиція; другий Уряд – друга Опозиція. В кожній команді по 2 гравців. До складу першого Уряду та Опозиції входять: Прем’єр-Міністр та його заступник, Лідер опозиції та його заступник. До складу другого Уряду та другої Опозиції – член та секретар Уряду і член та секретар Опозиції.
- Уряд повинен запропонувати законопроєкт на тему дебатів та переконати суддю, що його варто прийняти. Опозиція – аргументувати не доцільність прийняття такого законопроєкту.
- Кожному гравцю надається 5 хвилин на виступ. Після кожного виступу представників з Уряду виступ переймає представник із Опозиції.
- Під час промови учасника гравець з протилежної команди може поставити запитання на яке відводиться не більше 15 секунд. Перша і 5 хвилина промови – “захищені”. Це означає, що спікеру в цей час не можна ставити запитання.
Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews