Рада призначила Венедіктову генпрокурором

Верховна Рада призначила на посаду генерального прокурора України теперішню в.о. голови ДБР Ірину Венедіктову.

За призначення Венедіктової проголосували 269 народних депутати.

Зеленський представляючи Венедіктову сказав, що це вперше коли на цій посаді буде жінка. Венедіктова пообіцяла виконувати свої обов’язки чесно та сумлінно і відновити “потужну інституцію”.

Відповідаючи на одне із запитань нардепів, вона сказала, що в Україні немає політичних переслідувань, а “вор має сидіти в тюрмі”. 

Проти її призначення відкрито виступили фракції “Голос” і “Європейська солідарність”.

Венедиктова стала відомою завдяки своїй неоднозначній позиції щодо Революції Гідності. Зокрема, вона виступила за скасування закону щодо недопущення переслідування учасників Революції Гідності.

За її словами, існує протиріччя між Законом “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України” від 2014 року, і Кримінально-процесуальним кодексом України.

“Він (закон – ред.) перешкоджає об’єктивно нам розслідувати вбивства правоохоронців… Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати”, – зазначила Венедіктова у інтерв’ю lb.ua. .

Призначення Венедиктової на посаду генпрокурора вже викликало обурення в проукраїнської частини України.

Сергій Мазур написав: “Ірина Венедиктова – новий Генпрокурор. Та сама, яка хоче розслідувати справи Майдану і почати притягувати до відповідальності учасників протесту. Олександр Бабіков – новий в.о. керівника ДБР. Той самий, який був адвокатом Януковича, розказував про політичні переслідування на нього і відкривав кримінальні провадження проти прокурорів, які вели справу. Буде весело”.

Ірина Венедиктова – новий Генпрокурор. Та сама, яка хоче розслідувати справи Майдану і почати притягувати до…

Geplaatst door Сергій Мазур op Dinsdag 17 maart 2020

Олександра Устінова написала: “Призначення Венедиктовоі – ще один крок в сторону Росіі. Тут без 5 хв Генпрокурорша Венедиктова говорить про координацію правоохоронних органів- поясніть ій, доктору наук, що в нас в законі чітко прописана ПІДСЛІДНІСТЬ і іі просто НЕ треба порушувати. Хоча судячи з тональності – координація полягатиме в передачі «потрібних» справ «потрібним» правоохоронним органам. Ну, наприклад, справи Бахматюка назад в Нацполіцію, де іі і хоронили. Ця справа була поновлена Генпрокурором Рябошапкою і передана в НАБУ. Рябошапку вже звільнили, наступний директор НАБУ

Чому ще це продовження російсько-портновського сценарію? Тому що перше, що вона зробила на посаді – це всупереч закону приначила заступников адвоката Януковича, потім публічно озвучила те про, що на плівах Труби обговорював Портнов – а саме скасування амністіі для майданівців і підняття питання беркутні.

Ну і останньою краплею стало висока оцінка іі роботи під час виступу Бужанського під час зняття Рябошапки. Нагадаю всім, що тепер виключно Генпрокурор може почати кримінальне провадження по депутатам, одже придушувати проукраінську опозицію серед Слуг, яка виступила проти договорняків з ОРДЛо треба свого російського прокурора.

Спочатку в нас призначають міністрів Януковича в уряд, потім голосами опзж та розіграно групою Портнова-Коломойського знімають Рябошапку, потім домовляються про перемовини з терористами, а тепер призначають Венедиктову генпрокурором”.

Призначення Венедиктовоі – ще один крок в сторону РосііТут без 5 хв Генпрокурорша Венедиктова говорить про координацію…

Geplaatst door Oleksandra Ustinova op Dinsdag 17 maart 2020

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews
Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top