Сьогодні Світовий день презерватива. Уляна Супрун коментує і дає поради #абивибулиздорові

Колишня міністерка охорони здоров’я Уляна Сурпун  у себе на сторінці у Фейсбуці розповіла про освновні рпавила використання презервативів й водночас покепкувала із народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука та Вадима Рабіновича, проілюструвавши їхнім фото свій пост про презервативи.

Подаємо пост п. Уляани без виправлень та доповнень:

“Сьогодні Світовий день презерватива.

Завтра, у День святого Валентина, щосекунди у світі будуть використовувати по 87 презервативів http://tiny.cc/2ufyjz, а тому цей допис про те, як правильно їх обирати та як правильно ними користуватися. А користуватися ними варто завжди!

Презерватив — засіб контрацепції бар’єрного типу. Це єдиний спосіб запобігти інфекціям, що передаються статевим шляхом, та вагітності водночас. Його ефективність становить 98%, але у випадку, коли його правильно використовують. http://bit.ly/2Seckz1

Окрім презервативів, існують ще гормональна та внутрішньоматкова контрацепція, а також добровільна хірургічна стерилізація, яка є незворотною для людини, яка наважується її зробити. Про різні засоби контрацепції ми писали тут → http://bit.ly/38hsbm1

👉 Навколо презервативів існує безліч міфів. http://bit.ly/3bqITRMhttp://bit.ly/31Q3M4o

 Презервативи не мають терміну придатності.

 Ні, мають. Звісно, що менше часу з моменту виготовлення презервативу минуло, то більш еластичним буде латекс. Дешевші презервативи мають термін придатності 2-3 роки, дорожчі — 3-5 років. Після того ризик мати несподіванку у вигляді порваного презерватива зростає.

 Використовувати два презервативи водночас надійніше.

 Навпаки, через тертя один об одного ефективність презерватива як засобу контрацепції знижується щонайменше на 20%.

 Презервативи часто рвуться.

 Вони рвуться у таких випадках: закінчився термін придатності, пошкоджені цілісність або форма презервативу, неправильний спосіб використання. Дотримуйтеся правил користування презервативами, аби уникнути неприємного інциденту.

 Презервативи потрібно використовувати тільки при вагінальному сексі і лише з новими партнерами.

 Аж ніяк. Презерватив захищає не лише від небажаної вагітності, а й від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Зокрема, це дозволяє знизити ймовірність інфікуватися ВІЛ. http://bit.ly/3bqNYK1
Як сильно б ви не довіряли своєму партнеру, використовуйте бар’єрні засоби контрацепції. Йдеться не так про довіру, як про ваше з ним/нею здоров’я.

 Презервативи не треба використовувати при оральному сексі.

 Деякі венеричні захворювання можуть передаватися і через шкіру або слину. Також можна їх підхопити, якщо в роті є мікротріщини, пошкодження та відкриті рани. Герпес, гонорея, хламідіоз, сифіліс та гепатит В — одні з найпоширеніших інфекцій, що передаються під час орального сексу. http://bit.ly/2OJb9pd

 Якщо я зараз перебуваю в стосунках лише з одним партнером або якщо моя партнерка п’є протизаплідні гормональні препарати, можна не користуватися презервативами.

 Користуватися презервативами потрібно завжди, адже їхня перша функція — бар’єрний захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Навіть якщо ви багато років у стосунках і довіряєте один одному, згадайте, що деякі інфекції передаються від тілесного контакту, через кров або слину. https://wb.md/37hVDHn

 Якщо я користуюся презервативами, точно все буде гаразд.

 Ні, не точно. Не всі презервативи створені задля запобігання вагітності та інфекціям, що передаються статевим шляхом. Несертифіковані презервативи, до прикладу, більш ризиковані для використання. Перед купівлею перевірте наявність ліцензії та дотримання норм виготовлення виробу. http://bit.ly/31N33RL

👉 Як правильно користуватися презервативами?

 Переконайтеся, що упаковка не пошкоджена. Це підвищує ризик, що презерватив розірветься під час статового акту. Не носіть презервативи у задній кишені штанів, у гаманці або сумці без коробки, в якій ви їх купували. Картонна або будь-яка інша коробка зберігатиме форму презерватива: пом’ятий презерватив означає менш ефективний.

 Не відкривайте упаковку зубами, нігтями, ножицями, ножем абощо. Обережно відкрийте її руками та вийміть презерватив.

 Жіночий презерватив вставте у вагіну так, як показано тут: http://bit.ly/38lGhmA Фактично механізм використання жіночого презерватива майже нічим не відрізняється від чоловічого, лише спосіб його розміщення.

 Під час наступного статевого акту використовуйте новий презерватив. Вони одноразові.

 Зазвичай презервативи виготовляють з латексу, інколи — з поліуретану (для тих, у кого алергія на латекс). Попри поширене уявлення про те, що презервативи бувають лише чоловічі, існують також і жіночі. Тут пояснення як правильно користуватися чоловічими та жіночими презервативами: http://bit.ly/31H5g0Rhttp://bit.ly/39rr4jF

👉 Як правильно вибирати презервативи? http://bit.ly/2vmMFLo

 Купуйте їх в аптеках та перевіряйте термін придатності. Презервативи варто ховати від прямих сонячних променів, зберігати у сухому та прохолодному місці, в протилежному випадку термін придатності у латекса скорочується та лубрикант швидше висихає. http://bit.ly/2Himusa Тоді ж зростає ризик того, що презерватив порветься.

 Підбирайте лубриканти. Їхнє використання зменшує тертя під час сексу та ризики, що презерватив розірветься. Але лубрикант потрібен не усім. Порадьтеся стосовно цього зі своїм гінекологом.

 Підбирайте правильний розмір. Так, це не міф. Чоловічі презервативи бувають кількох розмірів, і для правильного вибору варто виміряти пеніс у стані ерекції — довжину та діаметр. http://bit.ly/2SxagRz

 Зважайте на призначення презервативів. Не всі презервативи створені для захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом, або вагітності. Деякі навпаки створені з метою стимуляції або заради розваги (флуоресцентні, до прикладу).

Не бійтеся говорити про контрацепцію з партнером або партнеркою. Не бійтеся відмовити у статевому акті, якщо ваш партнер не хоче скористатися презервативом на відміну від вас. Коли йдеться про здоров’я, немає незручних тем.”

#абивибулиздорові

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top