Зухвале будівництво у Дрогобичі! Зареєстровано петицію!

 

На порталі єдиної системи місцевих петиції зареєстровано петицію в якій автор просить підтримати дрогобичан заборону будівництва 9-ти поверхового житлового будинку в центральній частині Дрогобича, а саме на вул Лесі Українки, 44, де згідно плану зонування територій міста знаходиться зона Ж-5, тобто дозволено будівництво будинків до чотирьох поверхів.

На цій території, де колись знаходився дитячий садок, вже збудовано будинок поверховістю шість поверхів, а наміри у забудовників  ще більші – аж дев’ять.

Нагадаємо, що 29 листопада міська рада має намір провести громадські слухання “метою яких є погодити розроблений проект детального плану території (ДПТ) та уточнити проектні рішення згідно діючої містобудівної документації та зміна функціонального призначення території для її “ефективного використання та збереження естетичного середовища”. 

Цікаве формулювання, правда?!

Проект  передбачає розміщення 9-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку на 108 квартир з підвалом та технічним горищем), з прибудинковими груповими майданчиками з автостоянками для постійного та тимчасового зберігання автомобілів мешканцями проектованого будинку.

Автор петиції  Андрій Сорочак висловив аргументи проти цього будівництва. 

Подаємо текст петиції:

“1) Є багато запитань щодо законності відведення земельної ділянки під це будівнитво, детальніше тут: https://vartonews.com.ua/2019/01/16/ukraina_ce_tu/

2) На даному місці забудовник вже звів 6 поверховий будинок, немаючи не це жодних підстав. Хоч на місці будівництва наявний будівельний паспорт лише на 4-поверховий будинок.

3) Згідно “План зонування територій міста Дрогобич” дана територія, де ведеться забудова належить до зони Ж-5(зона змішаної забудови, САДИБНОЇ ТА КВАРТИРНОЇ ДО 4-х ПОВЕРХІВ), детальніше тут: https://gis.loda.gov.ua/files/plan_store/ZN/_Drohobych/ZN_Drohobych.pdf

4) Згідно реєстрів містобудівних умов, який можна знайти за наступним посиланням(https://drohobych-rada.gov.ua/dovidka3/generalnyj-ta-detalni-plany-terytoriyi-mista-drogobycha/#) там будується аж 3 багатоповерхові будинки.

4.1 Будинок 1

 

4.2 Будинок 2

4.3 Будинок 3

 

У всіх цих документах за підписом Петранич І.М вказується зона Ж-5, тобто не більше 4-х поверхів, по факту вже 6 поверхів.

5) Згідно даного будівництва ведеться перевірка відділом ДАБК, яка не завершена, ось її результати, тобто відсутність результатів (цитата Андрій Гритчак):

“Неодноразово посадові особи відділу ДАБК виходили на місце об’єкта містобудування. В межах компетенції візуально з’ясовано, що на вул. Лесі Українки, 44 в м. Дрогобичі, Львівської області проводяться будівельні роботи з будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Відповідно до п.9 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. № 553 «…Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб’єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об’єкт будівництва».

Було скеровано листи-виклики для: Генерального підрядника МПП «Беркут», та гр. Улич В.І. Встановлено термін, щоб дані особи з’явилися на об’єкті містобудування та надали документацію. На жаль, вимоги відділу ДАБК були проігноровані. У зв’язку з цим, відділом ДАБК було направлено звернення у правоохоронні органи  щодо встановлення та забезпечення присутності суб’єкта містобудування або його уповноваженого представника для здійснення відповідно до чинного законодавства заходів державного архітектурно-будівельного контролю.”

6) Щоб легалізувати будівництво були організовані громадські слухання, при цьому Інформаційні заходи (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо) – не передбачаються!

Чому? Щоб зробити все непублічно? 

7) Наявність 9 поверхового житлового будинку в центральній частині міста спотворює історичну частину міста Дрогобич (де переважають будинки до 4 поверхів), а також знижує туристичну привабливість центральної частини міста.

Пропозиції:

1) Притягнути до відповідальності службових осіб, за бездіяльності яких було збудовано на 2 поверхи більше ніж зазначено в будівельному паспорті

2) Завершити перевірку відділом ДАБК і прозвітувати перед громадою

3) Забезпечити демонтаж двох незаконно зведених поверхів

4) Заборонити розробку проекту ДПТ що передбачає розміщення 9-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку на місці вже збудованого 6-ти поверхового шляхом зміни функціонального призначення території – https://drohobych-rada.gov.ua/громадські-слухання-щодо-розгляду-де/

 

Підтримати петицію можна за посиланням ТУТ https://e-dem.in.ua/drohobych/Petition/View/67

 

Нагадаємо, що ми вже писали про це будівництво ще у 2018 році, коли воно лише розпочалося. 

Тоді у відкритих джерелах ми знайшли деякі документи, пов’язані з кримінальним провадженням від 12 червня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, де фігурує земельна ділянка 4610600000:01:002:0291, на якій будують будинок.

В судовій Ухвалі Галицького районного суду м. Львова (посилання: https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/74953254/) описано, як то так сталося, що будівництво зараз відбувається на цій земельній ділянці.

Зокрема, там пише: “органом досудового розслідування встановлено, що в прокуратуру Львівської області надійшло звернення ОСОБА_7 про неправомірні дії посадових осіб Дрогобицької міської ради та Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (надалі – КП «ЖЕО»), які зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам законодавства, відчужили земельні ділянки в м. Дрогобичі, Львівської області, що спричинило тяжкі наслідки.

Рішенням Дрогобицької міської ради від 28.12.2018 року №1041 надається дозвіл КП «ЖЕО» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4061 га по вул. Лесі Українки, 44 в м. Дрогобич для будівництва та обслуговування нежитлової будівлі з подальшим наданням в оренду.

Після чого, 06.02.2018 року рішенням сесії Дрогобицької міської ради №1072 затверджуються матеріали з виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передається в оренду строком на 5 років земельна ділянка для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування КП «ЖЕО» Дрогобицької міської ради, площею 0,4061 га по вул. Лесі Українки, 44 в м. Дрогобич, кадастровий номер 4610600000:01:002:0291. Тоді рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 29.03.2018 року №1144 затверджується проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки зі зміною її цільового призначення для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку та надається дозвіл КП «ЖЕО» на передачу в суборенду вказаної земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку у відповідності до чинного законодавства.

Після чого, рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 12.04.2018 року №1156 надається дозвіл КП «ЖЕО» на передачу громадянці ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1) в суборенду земельної ділянки, кадастровий номер 4610600000:01:002:0291 площею 0,4061 га, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку строком на 4 роки 6 місяців. З огляду на викладене, посадові особи Дрогобицької міської ради на КП «ЖЕО», зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам законодавства, передали поза конкурентними засадами в користування земельні ділянки в м. Дрогобичі Львівської області, що спричинило тяжкі наслідки”.

Тепер міська рада, спільно із забудовниками, якими  насправді є дрогобицькі підприємці з відомої родини, хочуть привести у лад своє “криве” та зухвале будівництво.

 

Олег Дьорка

Share this post

4 Replies to “Зухвале будівництво у Дрогобичі! Зареєстровано петицію!”

 1. гість сказав:

  яку саме “відому родинну” мається на увазі?

 2. Павло сказав:

  Якщо я вмію читати, в документі вказана висота 32 метра- тобто 9 поверхів(2 будинка) і один 17 метрів- можливий 4-и з мансардою. Але нічого поганого в тому, що люди будують в Дрогобичі – не бачу!

 3. Ліля Григорівна сказав:

  Дуже своєчасний і правильний матеріал. Прикро тільки, що нехтуєте мовою. Перечитайте та виправте помилки. Не будьте такими як речники Ратуші.

 4. Дрогобичанин сказав:

  ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
  Шановний Андрію Михайловичу. Відділом містобудування та архітектури було підготовлено та винесено на розгляд Дрогобицької міської ради проект-рішення «Про розгляд електронної петиції «Про заборону будівництва дев’ятиповерхового, житлового будинку в центральній частині міста на вул. Лесі Українки, 44, де згідно з планом зонування територій міста Дрогобич знаходиться зона Ж-5 (до 4-х поверхів)» проект-рішення додається. Зазначений проект-рішення розглянутий 18.12.2019 на черговій сесії Дрогобицької міської ради та не набрав відповідної кількості голосів для набрання чинності.

  Ось вам і відповідь на петицію) А тим часом паспорт будівництва уже змінений на 9-ти поверховий. Цікаво, чому Варто- галицькі новини про це мовчать?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top