Що будують на Лесі Українки? Питання без відповіді…

По вулиці Лесі Українки на території колишнього дитячого садка будують будинок. Або будинки. Мабуть, ви вже бачили це будівництво, і вас теж цікавить: а що ж там будують, враховуючи, що жодної інформації в нашому регіональному інформаційному просторі немає.

Там навіть не встановлено паспорт об’єкту.

Тому ми звернувся з запитом до міської ради щоб пояснили/розповіли/надали документи, які є публічною інформацією.

Запит надіслали 7 грудня 2018 року.

Однак з того часу відповіді не отримали. Лише часткову (вихідний номер №3-17/395 від 08.01.2019 року), а саме надали копії містобудівних умов та обмежень.

Таких документів забудовники, виявляється, отримали аж чотири! На цій ділянці (кадастровий номер 4610600000:01:002:0291) мають будувати аж чотири будинки – один на чотри поверхи (до 17 метрів) та три будинки на невідому кількість поверхів (до 32 метрів).

Але ж ми питали більше! Перше питання стосувалися землі: як і коли передавалася земля в оренду, як і коли змінювали цільове призначення і т.д.

А чому оренда?!

Якщо земельна ділянка була вільною і на ній можна будувати, то чому міська рада не організувала земельні торги, а просто передала землю в оренду? І то так досить “криво”.

Тож ми повторно надіслали запити щоб розібратися у цій ситуації.

Поза тим, хочемо нагадати, що у відкритих джерелах можна знайти деякі документи, пов’язані з кримінальним провадженням від 12 червня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, де фігурує земельна ділянка 4610600000:01:002:0291, на якій будують будинок.

В судовій Ухвалі Галицького районного суду м. Львова (посилання: https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/74953254/) описано, як то так сталося, що будівництво зараз відбувається на цій земельній ділянці.

Зокрема, там пише: “органом досудового розслідування встановлено, що в прокуратуру Львівської області надійшло звернення ОСОБА_7 про неправомірні дії посадових осіб Дрогобицької міської ради та Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (надалі – КП «ЖЕО»), які зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам законодавства, відчужили земельні ділянки в м. Дрогобичі, Львівської області, що спричинило тяжкі наслідки.

Рішенням Дрогобицької міської ради від 28.12.2018 року №1041 надається дозвіл КП «ЖЕО» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4061 га по вул. Лесі Українки, 44 в м. Дрогобич для будівництва та обслуговування нежитлової будівлі з подальшим наданням в оренду.

Після чого, 06.02.2018 року рішенням сесії Дрогобицької міської ради №1072 затверджуються матеріали з виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передається в оренду строком на 5 років земельна ділянка для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування КП «ЖЕО» Дрогобицької міської ради, площею 0,4061 га по вул. Лесі Українки, 44 в м. Дрогобич, кадастровий номер 4610600000:01:002:0291. Тоді рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 29.03.2018 року №1144 затверджується проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки зі зміною її цільового призначення для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку та надається дозвіл КП «ЖЕО» на передачу в суборенду вказаної земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку у відповідності до чинного законодавства.

Після чого, рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 12.04.2018 року №1156 надається дозвіл КП «ЖЕО» на передачу громадянці ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1) в суборенду земельної ділянки, кадастровий номер 4610600000:01:002:0291 площею 0,4061 га, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку строком на 4 роки 6 місяців. З огляду на викладене, посадові особи Дрогобицької міської ради на КП «ЖЕО», зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч вимогам законодавства, передали поза конкурентними засадами в користування земельні ділянки в м. Дрогобичі Львівської області, що спричинило тяжкі наслідки”.

З документів, які отримали від міської ради, тобто містобудівних умов та обмежень, виданих відділом містобудування ДМР, ми дізналися ім’я та прізвище того, на кого видали містобудівні умови. Це – УЛИЧ ВІРА ІГОРІВНА.

Відповідно до сайту ю-контрол, УЛИЧ ВІРА ІГОРІВНА – фізична особа-підприємець з Стрийського району, села Нижня Стинава.

Види діяльності:

47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний)

47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах

47.89 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами

Також УЛИЧ ВІРА ІГОРІВНА пов’язана з трьома підприємствами:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “РОММА”

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ОРЛАН-ВЕСТ”

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ” СТРИЙІНВЕСТ”

Яким чином для підприємця з Стрийського району було закручено ось це все – рішення сесії, передача землі в оренду без аукціону значний шмат дорогої землі – невідомо. Цікаво, чи влада практикує таке ж особливе та поблажливе ставлення до всіх підприємців, які хочуть у Дрогобичі будувати чи це вибіркова прихильність?!

Також ми дізналися, що це будівництво пов’язують з сімейством Танчуків, відомими у місті підприємцями. Але це на рівні чуток, бо офіційної інформації поки немає. Але пам’ятаймо, що немає нічого таємного, що не стало б явним.

Для чого нам це все…

Те, що підприємці приймають рішення будувати будинки, вкладати кошти у нерухомість в Дрогобичі – це добре і з цим ніхто не сперечається.

Якщо у місті будують будинки, згодом їх хтось купує – це свідчить про те, що місто живе, воно розвивається.

Але важливо, щоб в цьому процесі ми не забували про елементарну повагу до закону. В одній з українських пісень є слова: “Україна – це ти”, і це велика правда, адже держава починається з кожного. Але через те, що громадяни і “забудовники” у нас живуть в різних світах і ціннісних парадигмах – маємо різні України, в одній з яких працює закон, а в іншій брехня, схеми, фальш та підмінені поняття.

Чекаємо на відповіді і, можливо, забудовники вирішать розповісти, що ж там таке будують і яким чином ця земельна ділянка була їм передана.

Олег Дьорка, журналіст, редактор “Варто”

ОНОВЛЕНО 21.01

21 січня 2019 року ми отримали відповідь від міської ради на наш повторний запит.

Міська рада надіслала копію Договору оренди землі між міською радою та КП “Житлово-експлуатаційне об’єднання” та повідомила, що Рішення, які ми запитували, на підставі ухвали  Галицького районного суду м. Львова від 26.06.2018 року №461/4543/18 були вилучені.

Яким чином  земельна ділянка була передана забудовнику – питання залишається відкритим!

 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top