Чи підтримують українці продаж землі? (ВІДЕО)

Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Це питання є дискусійним.
Думки українців розділилися.
Запитуємо на вулицях Дрогобича чи підтримують українці ці нововведення.

Share this post

One Reply to “Чи підтримують українці продаж землі? (ВІДЕО)”

 1. Микола сказав:

  Звичайно, що було б краще, якби мораторій скасували за проукраїнської влади, а не а влади зе-зрадників, які лобіюють інтереси олігархів і москалів. Було б краще, якби мораторій скасували при заможних селянах. Але, на мій погляд, мораторій все одно потрібно скасовувати. І чим швидше, тим краще. Звичайно, що спершу потрібно навести лад із інвентаризацією земель.

  Земля має бути у приватних руках. Бо державна власність в менталітеті українців – це те, що можна красти, що можна паплюжити, до чого можна ставитися безвідповідально.

  Продати землю для міліонів пенсіонерів, які зараз в Україні живуть у бідності – це шанс під кінець життя поїхати десь відпочити, в подорож, купити авто або хоча б не мерзнути через високі тарифи на газ і світло і не відмовляти собі у кращій їжі. Бо наші пенсіонери зараз справді живуть в основному не солодко.

  Ви скажете, що треба залишити дітям землю. Але не вам вирішувати (і не державі), що кожна людина має робити із своєю власністю. Може комусь діти не важливі або їх взагалі немає. То чому вони, маючи землю, мають її просто так втрачати. Це порушення прав і свобод. Не гуманно це.

  Ну і що, що землю скуплять іноземці (навіть москалі)? Мова ж іде тільки про с/г землі (про поля, які довкола міст і сіл). І, в будь-якому випадку, вони залишаються українською територією. Землями, які підконтрольні українській державі. Москалі ж там ракетні бази не поставлять. Єдине, що зможуть – недбайливо відноситися до землі. Але це вони можуть робити і зараз в тій самій мірі, орендуючи землю.

  Ми живемо уже у 21-ому столітті, а не в минулих століттях, коли люди виживали тільки завдяки землі. Зараз все можна купити в магазинах. І продають це все в основному не селяни, а великі підприємства, які орендують землю. А багато землі в Україні просто пустує, бо в неї треба дуже багато вкласти, щоб вона почала приносити прибуток. Мова йде якраз про землі нашого регіону, які гірські і не такі родючі. Все зараз поростає переважно бур’янами і хащами.

  Це колись наші пращури воювали за землю. Зараз цивілізовані країни уже за землю не воюють. Навіть москалі на сході за землю не воюють. Їм важливо інше – мати важель впливу на Україну, щоб вона не вступила в НАТО. Їм важливо знищити українців.

  І тут значно важливіші речі – це контроль за ЗМІ, в т.ч за церквою, контроль за владою в Україні, ніж контроль над землею. Що може москалю дати те, що у нього у власності буде українське поле? Ніхто уже силою не змусить на ньому працювати українців, як це було колись при панщині. Бо зараз вже інше століття. Земля оброблюється технікою. І зовсім не є умовою виживання людини.

  Щоб працювати на землі – треба це любити. Більшій половині селян цієї землі просто не потрібно. Вони ніколи на ній не працюватимуть. Їм простіше виїхати на заробітки за кордон. І не тому, що не мають коштів, щоб почати власний бізнес на землі, а тому, що не хочуть відповідальності. Простіше працювати на когось. То чому земля має залишатися у них силою? Хай її скуплять ті, хто любить землю. Усім відомо, що є велика різниця у ставленні до землі, яка своя і яка орендується. До свого ставишся з більшою любов’ю і відповідальністю.

  В ідеалі було б найкраще, якби землю скупили дрібні і середні підприємці. Бо успішний дрібний і середній бізнес – це основа багатої держави. А успішний великий бізнес в наших реаліях – це запорука багатих олігархів. І продаж землі зараз, коли селяни не мають грошей – це ще більше збагачення олігархів. Бо землі справді, в основному, скуплять олігархи, великі агрохолдинги на зразок МХП, яке діє зараз на Дрогобиччині. Але за рахунок чого селяни мають стати заможними і коли це буде? Ще будемо чекати 50-100 років? ДО того часу половина землі, починаючи з 2025 року, відійде у комунальну власність, бо власники помруть, не переписавши її. Та й процедура успадкування – це зайві витрати. А дохід від оренди – мізерний.

  Тому я за скасування мораторію, хай навіть і в таких не сприятливих умовах. Бо, плюсів, на мій погляд, все одно більше. Це дуже пожвавить економіку. Дасть поштовх росту. Бо люди (хай навіть від олігархів) отримають круглі суми, які зможуть кудись інвестувати. Це можливість високоякісного (наприклад, зрошувального чи з іноваційними дорогими технологіями) сільського господарства, яке на орендованих землях не вигідно. Це можливість додаткових інвестицій під заставу землі. і багато іншого. Чому ми маємо чекати ще 5 років на це?

  Я не претендую на істину. Просто висловив свою думку. І цікаво почути аргументи на противагу, якщо хтось не погоджується.

  І я просто не розумію, чому у суспільстві така велика маса людей проти. Моя здогадка – це тому, що у ЗМІ сильно поширюєтсья негатив з цього приводу. А це роблять деякі олігархи, власники телеканалів, які хочуть щоб земля була продана тоді, коли вони будуть ближче до корита, щоб більше скупити. Тому така позиція в народі популяризується. Ну і стереотипи з минулого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top