Про це голова МЗС повідомив під час спільного засідання комітетів Верховної ради з питань європейської інтеграції та комітету у закордонних справах, передає кореспондент hromadske.
За словами Пристайка, він дав згоду на застосування «формули Штайнмайєра» під час зустрічі дипломатичних радників лідерів країн «нормандської четвірки» 2 вересня.
«Ми домовились про формулу Штайнмайєра і я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в силу на момент проведення виборів, а остаточно вступає в силу після рішення БДІПЛ ОБСЄ про визнання результатів виборів», — сказав Пристайко.
Він наголосив, що у цій домовленості йдеться виключно про особливий статус окупованої частини Донбасу.
«Хочу наголосити — нічого, про що б більше домовились радники, більше нічого немає, жодних слів. Ні яким чином проводяться (вибори — ред.), ні хто, куди, перед ким, проведення під дулами автоматів чи в момент отримання контролю за кордоном. Нічого в наших домовленостях не було», — додав міністр.
Також глава МЗС наголосив, що вибори неможливі без забезпечення безпекових умов та контролю Україною за російсько-українським кордоном.
Водночас російська сторона наполягала на тому, щоби закріпити ще одну домовленість для проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки» — погодити документ, який підпишуть лідери. Але цей третій пункт не обговорювали, розповів глава МЗС.
Зазначимо, що російська агенція «Интерфакс» повідомила з посиланням на джерело, що Україна відмовилася «закріпити на папері» так звану «формулу Штайнмайєра», у зв’язку з чим нібито неможливо домовитися про розведення сил на лінії розмежування на Донбасі.
План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.
Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що хоче обговорити на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» обмін полонених та розведення сил на Донбасі.
Водночас у Кремлі хочуть «залізних домовленостей» на зустрічі лідерів «нормандської четвірки», зокрема офіційно закріпити так звану «формулу Штайнмайєра», яка передбачає відведення сил перед проведенням виборів на окупованому Донбасі.
У штабі операції Об’єднаних сил вже заявили про підготовку до розведення сил.