Вчителі, які займаються репетиторством, до травня мають задекларувати свої доходи

з 1 січня в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Оприлюднити свій заробіток мають й вчителі та викладачі, які займаються репетиторством. Інформує  Львівський портал  з посиланням нау ДФС Львівщини.

Як наголошують податківці, репетиторство сьогодні контролювати є складно, адже більшість педагогів не декларують дохід від такої діяльності.

Фото ілюстративне

Під поняттям «репетиторські послуги» мають на увазі підготовку дітей до школи, вступу до навчальних закладів, ЗНО, навчання з будь-яких предметів тощо. Таку діяльність ведуть вчителі, викладачі та інші особи, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, тому й не сплачують податки.

Тож якщо викладач-репетитор не є фізичною особою-підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок із таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу України).

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 1 травня за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи.

«Є надія, що громадяни, які надають послуги з репетиторства, є сумлінними, виявлять свою громадянську позицію і сплатять податки. Незадекларовані доходи сьогодні – це втрати бюджету, які необхідні для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, своєчасності виплат пенсій та стипендій, зарплат тим же вчителям та викладачам», – зазначають у ДФС Львівщини.

Педагоги, чи дослухаєтеся до закликів ДФС? Пишіть в коментарях.

Share this post

7 Replies to “Вчителі, які займаються репетиторством, до травня мають задекларувати свої доходи”

  1. Галина сказав:

    Скажіть будь ласка наші чиновники дорогі, а чи сплачуєте ви податки з своі’х доходів? Адже вони теж потрібні населенню Ураі’ни, і вони набагато більші нііж репетиторів!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top