Фінляндія, Нова Зеландія, Чорногорія, Північна Македонія та Австралія радять своїм громадянам негайно залишити Україну через безпекову ситуацію.
Джерело: Українська правада з посиланнями на посольство Фінляндії, МЗС Нової Зеландії, МЗС Північної Македонії, МЗС Чорногорії, посольство Австралії в Україні, посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс у Twitter.
Посольство Фінляндії: “Закликаємо негайно залишити країну через подальшу напружену і непередбачувану ситуацію в галузі безпеки в Україні”.
МЗС Північної Македонії: “Усім громадянам Північної Македонії, які планують відвідати Україну в майбутній період, рекомендується утриматися від поїздок до країни і, крім того, якщо дозволяють обставини, усім громадянам Північної Македонії, які зараз перебувають в Україні, рекомендується якнайшвидше залишити країну”.
МЗС Чорногорії: “У зв’язку зі зростанням напруженості та непередбачуваною ситуацією з безпекою МЗС інформує громадян Чорногорії, які проживають в Україні, розглянути можливість тимчасового виїзду з території цієї країни”.
МЗС Нової Зеландії: “Ми радимо новозеландцям не їздити в Україну через ризик збройного конфлікту. Новозеландці, які зараз перебувають в Україні, повинні негайно поїхати комерційним шляхом, якщо це безпечно”.
Деталі: Посольство Австралії в Україні ще 8 лютого закликало австралійців залишити Україну комерційним чи іншим приватним транспортом через ризик збройного конфлікту.
Водночас посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс повідомила, що залишається у Києві.
“Я залишаюся у Києві і продовжую працювати з основною командою. Посольство продовжує працювати”, – написала вона у Twitter.
Раніше посольство Великої Британії закликало громадян залишити Україну.
Водночас, за даними джерела російської державної агенції РИА Новости, співробітники російської дипмісії залишають Україну.
“За заявами українських громадян, російські дипломати і співробітники консульств в Україні почали їхати до Росії. Про це, зокрема, свідчать труднощі під час запису на прийом до консульств і посольства”, — сказав він.
За словами співрозмовника агентства, на тлі офіційно оголошеної деякими західними країнами евакуації це “наводить на думку про те, що Москва вирішила піти тим самим шляхом”.
Довідково: В Україні діють 129 іноземних посольств та консульських установ, а також представництва міжнародних організацій, як-то Євросоюзу та НАТО.
Що передувало: У п’ятницю посольства Великої Британії, Латвії, Данії, Ізраїлю, Естонії, Норвегії, Японії та Південної Кореї офіційно оприлюднили інструкції для своїх громадян “чим скоріше” виїхати за межі України. Те ж саме зробили Нідерланди.
10 лютого президент США Джо Байден заявив американським журналістам, що громадян США треба негайно залишити територію України, бо їх не зможуть евакуювати в разі початку повномасштабного військового вторгнення Росії.