Стрілянина у школах: звідки береться така дитяча жорстокість і чи можна їй вчасно запобігти

Коли діти розстрілюють дітей.. Майже у ста відсотках незадовго до нападу стрільці переживали серйозний стрес чи втрату. Це дослідження вчених по слідах минулих масових шкільних  трагедій.

Масова стрілянина відбулася в російській школі. За уточненими даними, загинули 9 осіб: учні, 26-річна вчителька та вахтерка. Ще 20 шпиталізували. Усе сталося в Казані. Стрілець – випускник цієї самої школи. Його вже затримали.

Підполковник поліції Юрій Кіцул розповів, що за всі роки незалежності в Україні не вели жодної статистики масових розстрілів у школі – крім одного випадку. Трагедії, яка не тільки в Україні, у світі вважається наймасовішою за усі останні роки. У 2018 сталося вбивство в окупованому Криму. Тоді студент Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков розстріляв 20 людей, ще 65 – поранив. Після – вкоротив собі віку. Найімовірніше, зробив це через цькування з боку одногрупників. Також російські ЗМІ припускали, що нападник надихнувся відомою масовою стріляниною в американській школі 22 роки тому, коли загинули 13 осіб. Росляков був одягнений, як один із двох стрільців, які вчинили тоді злочин.

Ще одне наймасовіше вбивство у початкових школах США трапилось у 2012. Двадцятирічний син спочатку застрелив у будинку власну маму, після – озброєний пістолетами приїхав у початкову школу і розстріляв двадцять дітей у віці шість — сім років та семеро дорослих.

У США, де розстріли школярів вважають серйозною громадською проблемою вчені навіть провели дослідження і дійшли висновку: скласти портрет учнів, які схильні до таких злочинів – не можливо. Бо одні жили з обома батьками, в забезпечній родині. Інші – із прийомної або були сиротами. Хтось мав багато друзі, хтось майже ні з ким не спілкувався.

Втім поруч навели примітку: здебільшого в усіх випадках – діти не поспішають. Тобто шукають зброю, довго продумують план. І саме в цей момент – зміна їхньої поведінки – може бути найбільшою підказкою. 

Тобто потрібно звертати увагу на те, що говорить дитина, можливо, вона гіперактивна, або навпаки – навідріз відмовляється з кимось спілкуватись, наскільки уважно вас слухає і як реагує на зауваження.

А ще – за дослідженнями тих же американських вчених, у 98% – стрільці незадовго до трагедії переживали серйозний стрес чи втрату, 78% намагалися або задумувалися як вкоротити собі віку. У 81% випадків – діяв наодинці, але найчастіше комусь розповідали або натякали на те, що планують зробити. 71 % з нападників були жертвами довгого і жорстокого булінгу.

Джерело – tsn.ua

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top