Лікування ерозії шийки матки. Як проходить процедура

Як проходить процедура

При патологічному ураженні слизової оболонки застосовується дієва технологія лікування ерозії шийки матки. Вона передбачає випаровування змінених тканин за допомогою лазерного променю. Це дозволяє впоратись з патологією без суттєвого пошкодження матки та зберегти можливість зачаття дитини.

До вапоризації лазерним методом вдаються на перших стадіях захворювання, коли ерозія шийки матки має незначні локальні осередки, спостерігаються невеликі структурні зміни та немає ознак злоякісного переродження. Однак ефективність процедури визначається своєчасним зверненням до лікаря при перших ознаках хвороби.

Які симптоми захворювання

Для того щоб уникнути рецидивів необхідно регулярно проходити профілактичні огляди у гінеколога, адже ерозія шийки матки на ранніх стадіях може не проявлятись видимими симптоматичними проявами. Також варто звертати увагу на наступні ознаки, які можуть свідчити про патологічне ураження тканин:

     болі тягнучого характеру в нижній частині живота;

     дискомфортні відчуття з’являються під час інтимної близькості та після неї;

     спостерігаються незвичайні за запахом та кольором виділення з піхви.

При перших патологічних проявах варто записатись на прийом до гінеколога. Вказані симптоми можуть не свідчити про розвиток ерозії шийки матки, але краще впевнитись у відсутності проблем. Вапоризацію проводять після комплексу досліджень, який включає гінекологічний огляд, взяття біологічного матеріалу та набір лабораторних обстежень. За тиждень до проведення процедури слід відмовитись від сексу, не використовувати вагінальні свічки, тампони та інші засоби що вводять до піхви.

Поетапний план вапоризації

Лазерна вапоризація ерозії шийки матки передбачає виконання наступних дій:

  1. розміщення пацієнтки у гінекологічному кріслі та введення місцевої анестезії;
  2. змащення шийки матки спеціальним розчином, щоб підсвітити проблемні ділянки;
  3. введення лазерного приладу в піхву та підведення безпосередньо до уражених тканин слизової оболонки;
  4. налаштування потужності лазерного випромінювання та початок коагуляції.

На проведення маніпуляцій залежно від обсягу тканин, що обробляються, потрібно від 30 до 45 хвилин. Перевагою процедури є її проведення в амбулаторному режимі – по завершенню вапоризації не має потреби залишатись у стаціонарі та можна одразу відправитись на відновлення додому. Кров’янисті виділення з піхви декілька днів після лазерної коагуляції є нормальним явищем, з плином часу вони зникнуть.

Загальний період відновлення складає всього 3-4 тижні, чого вдалось досягти завдяки щадному впливу на тканини. Відсутність розрізів та робота з лазерним приладом замість скальпеля значно зменшує крововтрату та болючість процедури, тому вапоризація стала основною методикою лікування ерозії шийки матки.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Share this post

scroll to top