Захист автошин від проколів на дорозі

На жаль, поки що немає можливості автомобільну резину купити зі 100% гарантією, що вона не пошкодиться в процесі експлуатації. Неприємний сюрприз може чекати скрізь – при попаданні в яму або наїзді на гострий непомітний предмет навіть на ідеально рівному покритті.

Внутрішній тиск стрімко знижується, і під великою масою автомобіля шини просідають, через що подальший рух стає неможливим. У водія залишається два варіанти – замінити колесо (якщо є запаска) або викликати евакуатор для доставки машини на найближчий шиномонтаж.

Особлива небезпека чекає водіїв при їзді на високих швидкостях. У момент ушкодження скату керованість автомобілем різко погіршується, і він відправляється «у вільне плавання». Ризик створення аварійної ситуації максимально високий.

Як уберегти себе від ДТП при пошкодженій шині

Сьогодні можна купити резину Run Flat, яка навіть із проколом чи порізом здатна подолати близько 200 кілометрів дистанції. Для цього автомобіль повинен оснащатися системою курсової стійкості та контролю тиску, оскільки не завжди вдається вчасно виявити пошкодження шини.

Шинні виробники з метою убезпечити водіїв розробили декілька унікальних технологій. Завдяки їм багатьом шоферам вже вдалося уникнути неприємних ситуацій, спровокованих ушкодженнями покришок.

  1. Самонесуча боковина

Інженери зміцнюють бортові кільця та бічні частини шини додатковими шарами гуми. Виготовляється термостійка суміш, поздовжні ребра забезпечують ефективну вентиляцію повітря компаунду, щоб він не перегрівався.

Через втрату внутрішнього тиску навантаження повністю переходить на посилений каркас покришки. Машина ще проїде близько 100 км на швидкості до 70 км/год. Яку саме дистанцію здатен подолати ТЗ, багато в чому залежить від типу дорожнього покриття.

  1. Герметизація проколу

Самостійно герметизуючі шини купити можна відносно від недавніх пір. Їхня конструкція практично не відрізняється від класичних моделей, не володіючи посиленими боковинами та бортовим кільцем. Головна особливість – нанесений на внутрішню частину компаунду спеціальний матеріал. Близько 50% складу цієї речовини займають компоненти з натурального каучуку, що надає підвищеної в’язкості.

При пробитті скату пошкоджене місце обтягує герметик, що сповільнює втрату внутрішнього тиску. Видаливши з протектора сторонній предмет, пробита частина заклеюється герметичною пробкою. Проте таким способом можна усунути пошкодження, діаметр якого не перевищує 5 міліметрів.

  1. Застосування опорного кільця

Черговий варіант шин з технологією Run Flat. Ці колеса габаритніші і зазвичай встановлюються на важкі автомобілі. При проколі покришка спирається на опорне кільце, яке монтується на обід. Автомобіль на таких колесах може подолати навіть 200 км шляху, якщо скинути швидкість до 70 км/год.

Дана система підходить лише для резини з високим профілем. На такі шини диски потрібно купувати спеціальні, щоб вони витримали масу скатів та авто одночасно. Ковпаки повинні бути максимально міцними та надійними. У цьому плані краще купити диски сталевого типу.

Автомобільні шини з технологіями, які допомагають вирішувати проблему проколів під час їзди, краще купувати від перевірених брендів. Вони регулярно працюють над досконалістю своїх моделей та інновацій, щоб забезпечити ринок більш якісними, а головне, безпечними покришками.

Share this post

scroll to top