Зеленський підписав закон про посилення штрафів за ухилення від мобілізації

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення штрафів за ухилення від військового обліку та інші порушення правил мобілізації

Про це стало відомо з картки закону №10379.

Раніше за цей закон проголосували 256 депутатів Верховної Ради з усіх фракцій.

Так, за порушення правил військового обліку під час воєнного стану військовозобов’язані, призовники та резервісти можуть отримати від 17 000 гривень до 25 500 гривень штрафу.

Водночас за ухилення від служби за мобілізацією під час війни громадяни повинні будуть сплатити від 17 000 гривень до 25 500 гривень, а посадовці та юридичні особи — від 34 000 до 59 500 гривень.

Ці штрафи накладатимуть упродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше від одного року з моменту його вчинення. Також їх зможуть призначати заочно: якщо людина не з’явиться до ТЦК без поважних причин, військкомат зможе одразу винести постанову про штраф без складання протоколу. 

Народна депутатка Ірина Геращенко писала, що оскільки суми штрафів можуть бути занадто великими для громадян, то за цим законом їхні рахунки можуть блокувати, а майно арештовувати. Також порушників зможуть затримувати на термін до 3 діб.

Share this post

scroll to top