Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України. 

Про це стало відомо з картки законопроєкту №11079-1.

Раніше його підтримали в другому читанні 279 парламентарів Верховної Ради. Там пояснювали, що документ пропонує надавати можливість залучатися до військової служби тим, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.

Зазначається, що не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Водночас у Міністерстві оборони уточнювали, що на мобілізацію засуджених впливатиме не тільки склад їхнього злочину та бажання, а й висновок військово-лікарської комісії, рішення суду про умовно-дострокове звільнення та готовність командира прийняти людину на службу у свій підрозділ.

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія припустив, що за новим законом достроково звільнитися від відбування покарання, щоб піти на військову службу, захочуть кілька тисяч засуджених.

Share this post

scroll to top