Дискова засувка Батерфляй: основні помилки при монтуванні й експлуатації

Одним із популярних видів запірної трубопровідної арматури є дискова поворотна засувка типу Батерфляй. Свою назву пристрій отримав через рух запірного диска, що нагадує помах крил метелика. Область використання такого типу засувки надзвичайно широка. Найчастіше її використовують на промислових і будинкових магістралях теплопостачання. Це зумовлено простотою управляння, невеликою вагою та, найголовніше, низькою вартістю. Разом з тим, при встановленні, монтуванні та подальшому використанні дискової засувки часто допускаються цілий ряд одних і тих же помилок.

Основні помилки при встановленні засувки та способи їх недопущення

Перш за все, потрібно знати порядок та правила встановлення засувки і дотримуватися при виконанні таких операцій. Дисковий поворотний затвор, або засувка Батерфляй, яку можна придбати в компанії Armax, зазвичай встановлюється між фланцями, за допомогою яких з’єднуються окремі елементи трубопроводу (труби). Після цього потрібно виконувати наступні операції:

  1. Виконати центрування засувки.
  2. Встановити диск в повне відкрите положення.
  3. Обтягнути болти кріплення на фланцях в порядку «хрест-навхрест».
  4. Повністю затягнути болти.
  5. Виконати 5 повних циклів відкривання-закривання засувки.

Остання операція дозволить правильно розподілити внутрішнє ущільнення затвора.

Якщо встановлювати засувку з диском у закритому положенні, то фланці не дадуть правильно розподілити внутрішнє ущільнення по всьому діаметру виробу. В результаті при подальшій експлуатації виникнуть певні вади, що не дозволять повністю перекрити рух робочої речовини в трубопроводі.

У разі некоректного встановлення поворотного затвора з-під нього починається витікання робочої речовини. Дуже часто організації, що виконують монтаж такого трубопроводу, аби ліквідувати таке протікання, встановлюють між фланцями на обидві поверхні прилягання засувки додаткові прокладки. Цього робити ні в якому разі не можна. Річ у тім, що ущільнення в конструкції затвора вже виконує роль чи функцію прокладок. Додаткові прокладки не дозволяють фланцям повністю впливати чи тиснути на поверхню внутрішнього ущільнення затору. Це, своєю чергою, не дає повністю досягнути повного розподілення внутрішнього ущільнення та його пружності. Тобто не створюються умови для нормальної роботи засувки.

Монтаж трубопроводу на вертикальних ділянках

Також існує типова помилка, які допускають під час монтування трубопроводів на ділянках, що розташовуються вертикально. В таких випадках дуже часто зверху на вже встановлений поворотний затвор починається подальший монтаж трубопроводу. Диск затвора при цьому завжди залишають в закритому положенні, щоб нічого не впало в трубопровід. Але окалина під час роботи зварювальників обов’язково падає на поверхню диску затвора. А оскільки її температура висока, вона починає роз’їдати поліамідне покриття диску. В результаті він отримує ушкодження, що виключає його подальше повноцінне використання.

Щоб цього уникнути, спеціалісти радять на закритий диск засувки налити трохи води, яка і стане в подальшому буфером при продовженні монтування трубопроводу. Окалина буде падати в воду, охолоджуватися і вже не зможе причинити шкоди диску засувки Батерфляй.

Share this post

scroll to top