На Львівщині з‘явиться новий туристичний маршрут

Новий маршрут стартуватиме на Ужоцькому перевалі — на межі Галичини і Закарпаття.

На Львівщині планують ознакувати новий туристичний маршрут. Він стартуватиме в Сянках і буде завершуватися на горі Пікуй. Його довжина — 42 км. Маршрут пішохідний і розрахований на два дні мандрівки. Про це пише Суспільне.

Новий маршрут стартуватиме на Ужоцькому перевалі — на межі Галичини і Закарпаття.

«Саме з цієї території нам видно кордон між Польщею і Україною, він дуже тут близько. Тут знаходиться село Сянки, де саме був той перший бій Січових стрільців. І під час вирівнювання кордонів між Польщею та Україною більша половина села перейшла на польську сторону, тут залишилася невеличка частина», — каже ліснича природного парку “Бойківщина” Оксана Чолавин. 

Туристичний маршрут починається у селі Сянки на Ужоцькому перевалі. Маршрут пролягатиме Верховинським Вододільним хребтом і його можна буде перейти впродовж двох днів. На маршруті планують облаштувати фотозони, місця для відпочинку та оглядовий майданчик.

«Планується оглядовий майданчик під Пікуєм. Там дуже мальовничі краєвиди і можна буде побачити не тільки наш природний парк “Бойківщина”, а також можна буде побачити і Бещадський парк з його найвищою вершиною – гора Тарніца. Також можна буде побачити полонину Боржава, яка входить до смарагдової мережі», — каже начальниця відділу природного парку “Бойківщина” Ірина Яворська.

За словами керівника обласного управління туризму Тараса Лозинького, ознакувати пішохідний туристичний шлях «Руська путь» планують до середини літа.

«Виготовляються інформаційні знаки, стенди інформаційні, розробляються топографічні карти і це все виставляється по маршруту. І також додаються певні елементи атракційності, історичні факти, які несе власне Верховинський Вододільний хребет, про “Руську путь”, тобто що це колись з’єднувало Закарпатську і Львівську області, і взагалі про “Руську путь” згадано, що вона тягнеться ще з часів неоліту», — розповідає керівник обласного управління туризму Тарас Лозинський. 

Також на маршруті розташований прихисток «Під Пікуєм». Його планують відновити за гроші міжнародної технічної допомоги.

Нагадаємо, на Львівщині є туристичні місця, які варті уваги, але вони маловідомі. Детальніше про них – за посиланням

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top