День Державного герба: факти про тризуб

В Україні 19 лютого відзначають День Державного герба.

Дата дуже важлива для нашої держави, яка в умовах війни бореться за свою незалежність та автентичність. До останнього належить і герб. Саме час згадати історію нашої незалежної країни, та її головних символів.

День Державного герба 2024: цікаві факти про тризуб

Історія свідчить, що 1992 року Верховна Рада України ухвалила тризуб як Малий Герб України. Це сталося через рік після конкурсу, в якому пропонували понад 200 варіантів символу. Примітно, що 192 з ескізів мали в собі наявність тризуба. На тлі цього було обрано єдиний варіант, який зберіг свій зовнішній вигляд досі.

Великий Герб України

У Конституції України зазначено існування Малого та Великого Гербів України. Перший затвердили на початку 90-х років, але великий досі офіційно не затверджений.

І хоча зараз питання щодо нового символу України не стоїть гостро, досі тривають суперечки щодо створення Великого Герба України.

Цікаві факти про Герб України

Тризуб – це уособлення зв’язку українців з батьківщиною, а також боротьбу за незалежність і свободу країни. Серед багатьох військових є повір’я, що тризуб несе в собі силу оберега, і активно використовується нашими захисниками.

Як виник Герб України

Тризуб має давню історію, і суперечки навколо нього точаться й досі між істориками та знавцями. Утім, найдавніше його зображення датується X століттям. Герб можна побачити на золотих монетах, печатках та інших предметах часів Київської Русі.

Тризуб також вважають спадковим знаком нащадків Володимира Великого – ще князь карбував цей символ на монетах.

Що означає тризуб

Не виключено, що тризуб має релігійний посил, і навіть теорія є – це знак триєдності світу і символ культу Сонця.

Утім, іноді символ малюють так, що з нього складається монограма перших трьох букв Володимир. Багато хто також бачить слово воля, що дуже актуально в умовах війни.

Share this post

scroll to top