На Франківщині під час сутичок побили жінок і дитину, яких запідозрили у співпраці з ТЦК

У Космачі на Івано-Франківщині близько сотні людей 7 лютого перекрили дорогу і зупиняли автівки, шукаючи в них людей, пов’язаних з працівниками ТЦК (військкоматів). Під час сутичок побили двох жінок та 6-річну дитину. Усе почалося через пости в соцмережах про те, що нібито «їдуть багато машин ТЦК, щоб позабирати людей».

Про це повідомляють обласна поліція та «Суспільне Івано-Франківськ».

За даними медіа, натовп, який перекрив дорогу, запідозрив одну з водійок — Іванну Ванджурак — у співпраці з ТЦК. За словами жінки, люди почали витягувати її через вікно за волосся, тягти за руки і плечі, «пхати якісь залізні палки», бити машину та розгойдувати. В автомобілі разом з Іванною була її 6-річна донька, яку теж ударили.

У натовпі були десятки жінок та чоловіків різного віку.

Згодом увага людей перекинулась на іншу машину, тож Іванні вдалося поїхати звідти. Жінка викликала «швидку» та поліціянтів. У дитини медики діагностували гематоми й забої, а в самої Іванни — ще й струс головного мозку.

«У дитини було закривавлене лице, ніс повністю розбитий. Донька дуже плакала. В мене голова теж сильно боліла, я нічого не розуміла. Потім до натовпу приїхала поліція, два наряди. Люди почали на них кричати, погрожувати, що спалять машину», — додала жінка.

Після того, як Іванна оприлюднила відео побиття у Facebook, їй та її рідним почали телефонувати з погрозами й вимогами забрати заяву з поліції: «Кажуть: якщо за себе не боїтеся, то бійтеся за ваших дітей. Сказали, що хату спалять».

У поліції розповіли, що мешканці отримали неправдиву інформацію, і тому близько сотні людей самовільно перекрили місцеву дорогу й не пропускали транспортні засоби. Між громадянами відбулися сутички, у яких постраждали неповнолітня та дві жінки. Їх доставили до місцевої лікарні.

Голова Космацької громади Дмитро Мохначук уточнив, що в соцмережах поширили повідомлення, що нібито «їдуть багато машин ТЦК, щоб позабирати людей», тому люди «самі організувалися».

Поліціянти кажуть, що провели з мешканцями роз’яснювальні бесіди, і невдовзі люди розійшлися. Наразі слідчі очікують на результати експертиз від медиків, після чого вирішать, за якими статтями кваліфікувати подію.

Share this post

scroll to top