У Дрогобичі надрукували гроші-бофони, щоб купити безпілотники для ЗСУ

Символічні гроші – бофони – надрукували на Дрогобиччині, щоб назбирати кошти для закупівлі бойового безпілотника для районного батальйону територіальної оборони ЗСУ, який виконує бойові завдання на фронті. З такою ідеєю виступив місцевий волонтер Микола Походжай.

«Вперше бофони надрукувати 1947—1950 роках на Львівщині та Івано-Франківщині у підпільних друкарнях. Вони виступали грошовими документами з фіксованими номіналами. Так ОУН-УПА збирали кошти для боротьби з радянською армією. Їх видавали населенню за добровільно внесені кошти, у вигляді готівки, іноді продуктів харчування, одягу, реманенту. КГБ вилучали ці бофони під час обшуків, бо вони вважалися елементом, який об’єднує народ у боротьбі. Зараз у нас також надрукували гроші-бофони, щоб боротися з тою самою радянською армією, але вже в ХХІ столітті», — розповів очільник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Номінал кожного видрукуваного бофону – 500 гривень, тираж – 1000 штук. Придбати їх можна у Туристично-інформаційному центрі Дрогобича та низці закладів громадського харчування міста ( «Боніта», «Еклер», «Кавун», «ТІТА»).

Share this post

scroll to top