Все, що треба знати про відключення: пояснення “Львівобленерго”

Віялові відключення електроенергії на Львівщині: як зрозуміти, в якій групі ваша вулиця, чи можливі зміни у графіках, чи відключатимуть електропостачання щодня, чи можливо таке, що світла не буде більше чотирьох годин?

На всі найгарячіші питання відповідає речниця “Львівобленерго” Галина Петрушка, яка зазначила: опрацьовується великий обсяг даних, на вирішення всіх організаційних моментів знадобляться ще кілька днів. Основне зараз, щоб мешканці з’ясували, в якій групі перебувають.

Ще один важливий момент: якщо вранці від “Укренерго” не надійшло вказівки про запуск відключень, світло цього дня можуть не вимикати взагалі.

Важливо! Вказаний час відключень може збільшуватись до однієї години, зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до енергообєктів для проведення перемикань.

Окрім цього, у час повітряної тривоги працівники компанії не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж може збільшити перерву в електропостачанні.

Аби визначити, до якої групи у графіку належить Ваше помешкання, Ви можете:

Варіант 1. Завантажити і переглянути файли з переліком населених пунктів та вулиць, які віднесені до 1, 2, 3 та 4 групи відповідно.

Варіант 2. Вже найближчим часом запрацює форма пошуку групи за адресою, для цього треба буде натиснути кнопку «Дізнатися», а далі ввести населений пункт, вулицю та номер будинку.

Різні частини довгих магістральних вулиць можуть потрапляти у різні групи відключень. У такому випадку перевірити свою приналежність до певної групи можна за часом фактичного відключення або за повідомленням у чат-ботах у Viber і Telegram

Що відбувається, поки ви без світла

Як пояснили в «Укренерго»,  під час відключення електроенергії триває ремонт пошкодженої ракетними обстрілами інфраструктури магістральних мереж.

«Також, можливо, що саме в цей момент через ушкодження певних електростанцій є дефіцит їх потужності в мережі саме вашого регіону. А інші регіони не можуть поділитися потужністю через те, що їх мережі також пошкоджені ракетними ударами та ударами дронів. Саме через це вводяться тимчасові обмеження електропостачання», – пояснюють у компанії.

«Укренерго» наголошує, що відключення електроенергії – це вимушений крок для балансування енергосистеми. Водночас, як зазначається у повідомленні, попри всі складнощі наразі енергосистема України працює стабільно.

«Отже, поки ви перебуваєте тимчасово без світла і струму, в цей час наші енергетики лагодять мережі і відновлюють підстанції в надскладних умовах за будь-якої погоди. Ми робимо все можливе, щоб відновити стабільність постачання. І якби не атаки російських ракет та дронів, ми могли б назвати дату, коли відключення закінчаться. На жаль, у воєнний час ми можемо лише сказати «робимо все, що в наших силах», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, є графіки аварійних відключень світла на Львівщині. Їх створили за групами. До якої групи належить ваше помешкання, можна дізнатись на сайті Львівобленерго: https://poweroff.loe.lviv.ua/.

Джерело –  NTA

Share this post

scroll to top