Верховна Рада підтримала законопроєкт Зеленського про особливі гарантії полякам в Україні

Верховна Рада підтримала законопроєкт про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Польщі, які перебувають на території України. Цей закон є дзеркальним щодо того, який запровадили у Польщі щодо українців.

Про ухвалення законопроєкту №7550 повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

За відповідний законопроєкт проголосували 283 народні депутати.

Цим документом громадянам Польщі, а також їхнім дружинам/чоловікам і дітям, які прибули до України, передбачається можливість легального перебування в Україні до 18 місяців.

Також їм гарантується:

право на працевлаштування;

господарську діяльність;

навчання в закладах освіти України;

медичне обслуговування — на тих же умовах, що і для громадян України;

окремі соціальні виплати.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пропонував надати полякам в Україні особливий статус на знак подяки польському народові за солідарність і підтримку України під час повномасштабної війни.

Його запровадження Зеленський анонсував ще у травні. Тоді президент України дякував польскому Сейму за закон про допомогу громадянам України, за яким наші громадяни, що вимушено переїхали до Польщі через російську агресію, отримають майже такі самі права і можливості, як і громадяни Польщі. Йдеться про легальне проживання, працевлаштування, навчання, медичну опіку, соціальні гарантії тощо.

«Це великий крок і жест великої душі, на які здатен тільки великий друг України. І цей крок не залишиться одностороннім […] Дай Боже, аби польским громадянам ніколи у житті не знадобились всі ці переваги за таких умов, за умов війни. Але ці закони мають велике символічне значення, які показують, що українці і поляки — рідні та рівні», — казав тоді Зеленський.

Share this post

scroll to top