У Стебнику можуть відновити добування солі, потрібні мільйонні інвестиції

На глибині близько 300 метрів під землею у Стебнику цілком можливо відновити видобування солі.

Про це повідомив голова Дрогобицької ОВА Степан Кулиняк.

Стебницький завод «Полімінерал» може у великих масштабах видобувати, як калійну сіль, яку ми завжди закуповували за кордоном, так і харчову. Техніка видобування солі тут повністю збереглася, єдине – потрібні мільйонні інвестиції у модернізацію систем.

Тепер, коли наша держава через рашистську агресію залишилась без потужного солезаводу «Артемсіль», який був монополістом на українському ринку, стебницький «Полімінерал» може стати ще потужнішою альтернативою. Бо може у великих масштабах видобувати як харчову, так і калійну сіль, вартість якої на ринку в 4-5 разів дорожча за харчову.

У нового директора стебницького «Полімінералу» Зенона Хевпи є окреслений орієнтовний план, як відновити виробничі потужності заводу.

«Стебницький солезавод однозначно перспективний. Його площа сягає понад 1000 гектарів. Якщо б воно знову розпочало свою роботу, то це б було великим успіхом для нашої воюючої держави та нашого регіону зокрема. Насамперед йдеться про потужний економічний поштовх, налагодження експорту за кордон та створення тисяч нових робочих місць», – наголосив Степан Кулиняк.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top