В мережу виклали фільм про звірства московських окупантів у Дрогобичі. Де подивитися? (ВІДЕО)

27 січня відбулася всеукраїнська прем’єра фільму “Тюрма на Стрийській”, який розповідає про звірства московських окупантів, які вони чинили у Дрогобичі.

Всеукраїнська прем’єра відбулася на регіональних каналах Суспільного.

Ініціаторами проєкту є, зокрема, о. Тарас Гарасимчук, підприємець Микола Походжай, нотаріус Олена Куртяк та Володимир Пограничний, науковий працівник музею “Дрогобиччина”.

Цей фільм є частиною більшого проєкту – створення стрічки, яка б мала також елементи художнього відтворення подій російського терору та подій, які відбувалися у цілій Україні в цей час, а також, які відбуваються тепер – на окупованих територіях”, – розповіла у коментарі для ВАРТО Олена Куртяк. 

Тюрма на Стрийській

Півстоліття (з 1903 до 1959 року) будинок на вул. Стрийській, 3 у Дрогобичі був символом тоталітаризму та репресій чотирьох окупаційних режимів. На початку ХХ ст. австро-угорська влада спорудила його спеціально для цісарсько-королівського повітового суду. У будинку в якому нині облаштовано музей, з 1939 року функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВС, з 1941 року — УНКДБ разом зі слідчою тюрмою; у післявоєнний час і до 1959 року — інші органи репресивно-каральних структур СРСР — МДБ, МВС, КДБ

Утвердження тоталітарного режиму супроводжувалося масовими репресіями. Із зведених даних про знищення в’язнів у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 кількість жертв становить понад 24 000. З них 1 200 у Дрогобичі.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top