Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.
Про це вказано на сайті посольства США в Україні.
Згідно з рішенням, держслужбовцям дозволили залишити Україну, якщо вони бажають. Для них виїзд не є обов’язковим, на відміну від їхніх сімей. Статус розпорядження про від’їзд з посольства США переглянуть не пізніше як за 30 днів. Держдепартамент вирішив дозволити виїзд з дипломатичної місії в Україні через «особливу пересторогу за постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян».
У Держдепі стверджують, що проводили консультації з українським урядом щодо цього кроку і координують свої дії з посольствами країн Альянсу та країн-партнерів у Києві, а вони визначають свою позицію. Крім того, Державний департамент оновив свої офіційні поради щодо подорожей в Україну: «Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України».
Що передувало?
Нещодавно посольство США в Києві звернулося до Держдепартаменту з проханням надати дозвіл на виїзд з України усіх «необов’язкових співробітників» та членів їхніх сімей, писав CNN із посиланням на джерела.
Джерело зазначило, що президент Володимир Зеленський розмовляв з держсекретарем США Ентоні Блінкеном з цього приводу і зауважив: якщо Сполучені Штати підуть на такий драматичний крок — це буде «перебільшенням».
Можливий напад з боку РФ
За даними The New York Times, біля кордонів України залишаються приблизно 100 тисяч російських військових. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. А у Білорусі в лютому заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg), вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.