Дітям від 5 років в Україні можуть дозволити вакцинуватися проти коронавірусу — МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України може дозволити вакцинуватися проти коронавірусу дітям від 5 років. Таке рішення розглянуть приблизно на початку весни.

Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтерв’ю BBC Україна.

За його словами, європейський регулятор ще не видавав рекомендацій щодо щеплення дітей від 5 років. Натомість українське міністерство охорони здоров’я планує розглянути вакцинацію дітей від 5 років приблизно з квітня.

Нагадаємо, МОЗ дозволило вакцинацію проти коронавірусу всіх дітей від 12 років. Однак для цього потрібен дозвіл батьків. Як каже Кузін, наразі в Україні вакцинували приблизно 140 тисяч дітей від 12 до 18 років. Їм дозволили робити щеплення лише препаратом Pfizer.

«Частота несприятливих випадків після імунізації дітей не більша, ніж серед дорослих. Тобто нічого незвичного не зареєстровано», — відповів головний санлікар на питання щодо побічних ефектів.

Які протипоказання?

Не рекомендують робити щеплення, якщо в анамнезі є серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини Comirnaty.

Також рекомендується відкласти друге щеплення до отримання додаткових наукових даних, якщо після першої дози діти перенесли міокардит або перикардит.

Відкласти вакцинацію рекомендують і дітям, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром.

Натомість дітям, у яких в анамнезі був міокардит, не пов’язаний із вакцинацією проти COVID-19, і вони не перебувають під наглядом кардіолога, дозволяють вакцинуватися.

Водночас Кузін рекомендує вакцинувати дітей, які мають супутні захворювання, наприклад, онкозахворювання, астму або серцево-судинні хвороби.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top