У Львові затримали двох жителів Донеччини, які написали «За Степана Бендер» на місці поховання поляків

Поліцейські 25 листопада затримали двох жителів Донецької області, які сплюндрували польські поховання на Личаківському цвинтарі, повідомляє патрульна поліція Львова.

Згідно з повідомленням, зловмисники на кам’яній стіні чорною фарбою написали «За Степана Бендер» і зробили смужки – синьо-жовті і червоно-чорні.

Близько 17-ї години патрульні зауважили трьох невідомих осіб біля Личаківського цвинтаря, які поводилися підозріло і згодом зайшли на територію цвинтаря. Поліцейські вирішили обстежити територію кладовища, були залучені додаткові екіпажі. Трьох осіб поліцейські виявили під час вчинення акту вандалізму на місці польських військових поховань.

Патрульні затримали двох чоловіків 43 та 49 років, які виявилися мешканцями Донеччини, третій чоловік втік. Директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай сказав Радіо Свобода, що зловмисників затримали близько 17:20.

За даними Zaxid.net, затримані уже дали попередні свідчення – за їхніми словами, за провокацію їм пообіцяли заплатити, проте хто і скільки – нібито не знають, бо домовлявся із замовником їхній товариш, якому вдалося втекти.

Зазначимо, це не перші провокації на Цвинтарі орлят у Львові. Так, у липні 2018 року група невідомих осіб пошкодила щити довкола скульптур левів на території польських військових поховань. Цього ж року у листопаді охорона Личаківського цвинтаря затримала трьох польських студентів, які намагались вчинити провокативні дії біля польських військових поховань.

Довідка. На польському військовому меморіалі поховані поляки – учасники боїв проти ЗУНР у 1918 р. та проти більшовиків 1920 р., жертви німецько-польської війни 1939 р. та Руху опору у 1922–1944 рр. У 1971 р. цвинтар був знищений радянською владою. Протягом 1989–2005 років меморіал було частково відбудовано.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top