У роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався глобальний збій. Не працюють ні веб-версії, ні програми. За даними сайту Downdetector на збій скаржаться користувачі з усього світу.
Статки керівника Facebook Марка Цукерберга знизились на 7 мільярдів доларів на тлі масштабного збою у Facebook Inc., яка володіє однойменною соцмережею, а також Instagram, WhatsApp та Oculus VR. Окрім того, колишня працівниця Facebook дала викривальне інтерв’ю, де розповіла про суперечливу політику компанії.
Про це пише Bloomberg.
За кілька годин збою соцмереж статки Цукерберга знизились до 120,9 млрд доларів, а сам він опинився на п’ятому місці у списку найбагатших людей світу від Bloomberg. Водночас у рейтингу Forbes він наразі на 6 місці ㅡ видання зазначає, що він втратив 6,5 млрд доларів.
Згідно з даними видання, з 13 вересня, коли видання The Wall Street Journal почало публікувати частини свого масштабного розслідування за внутрішніми документами компанії, Цукерберг втратив близько 19 мільярдів доларів.
А після масового збою 4 жовтня на платформах, що належать Facebook Inc., акції компанії впали на 5 %, пише Forbes.
Зокрема, про проблеми повідомляли платформи Facebook, WhatsApp, Instagram та Oculus. Ресурс Downdetector повідомляв про проблеми з доступом до Netflix, PlayStation та Steam, але самі платформи цього не підтвердили.
Наразі не відомо, що саме стало причиною збою, хоча ЗМІ припускали, що проблема пов’язана із системою доменних імен (DNS) чи навіть зламом (хоча ця версія менш імовірна). Самі платформи повідомили, що наразі розбираються зі збоєм.
А журналіст New York Times Раян Мак повідомив, що через збій зараз недоступні не тільки служби та програми Facebook для загального користування, але і їхні внутрішні інструменти та комунікаційні платформи компанії, включаючи Workplace.
Не єдина проблема Facebook
Після низки викривальних матеріалів The Wall Street Journal із розслідування внутрішніх документів Facebook з’явилося інтерв’ю колишньої співробітниці компанії Френсіс Хауген, яка, як виявилося, і направила ці документи виданню, Конгресу США та Комісії з цінних паперів та бірж.
Жінка розповіла, що покинула Facebook на початку цього року через те, що Facebook «знову і знову» обирав власні інтереси та задля збільшення прибутку впровадив білі списки користувачів, яким дозволялося порушувати правила соцмережі.
Окрім того, вона заявила, що соціальна мережа оптимізована під контент, який викликає реакцію або взаємодію, а компанія нібито «готова на поширення дезінформації задля невеликого збільшення залучення користувачів».