Коломойський потрапив під санкції США «через причетність до значної корупції»

Український олігарх та колишній голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський потрапив під санкції США «через причетність до значної корупції».

Про це заявив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

У заяві зазначено, що Коломойський, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з 2014 по 2015 рік, брав участь у корупційних діяннях. Блінкен каже, що вони підривали верховенство права та довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування. Зокрема йдеться про використання Коломойським свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди. 

«Хоча нинішнє визначення базується на діях у час його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння поточними безнастанними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього», — наголошує держсекретар.

Окрім самого Коломойського, під санкції потрапили найближчі члени його родини: дружина Ірина, донька Анжеліка та син Ізраїль Цві Коломойський. 

У Держдепі наголошують, що такий крок робить Ігоря Коломойського та його сім’ю «неприйнятними для в’їзду до США».

«Це рішення підтверджує прагнення США підтримувати реформи політичного, економічного та судового секторів, які є ключовими для євроатлантичного шляху України. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед», — йдеться в заяві.

Блінкен додав, що його відомство й надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб «сприяти відповідальності корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та в усьому світі».

ВАРТО_знати: У США Коломойського та його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова підозрюють у крадіжці мільярдів доларів із «ПриватБанку», які вони потім відмили у США. За даними відомства, Коломойський та Боголюбов вивели з «ПриватБанку» гроші, які потім використали, аби створити бізнес-імперію у США. Так, вони переказували гроші через велику мережу фірм, аби приховати їхнє походження.

Як зазначає The Washington Post, Коломойський та партнери купили у США, зокрема, майже пів мільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод із виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.

Міністерство юстиції США вже подало три цивільні позови до суду, у яких вимагає конфіскувати нерухомість Коломойського та Боголюбова в Луїзвіллі, Далласі та Огайо.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top