«Львівобленерго» виплатить 10 млн грн за загибель хлопчика у Дрогобичі

Четверо працівників Дрогобицького РЕМ отримали по п’ять років тюрми

У судовому реєстрі оприлюднили вирок Дрогобицького міськрайонного суду щодо чотирьох працівників місцевого РЕМ, яких визнали винними у загибелі 10-річного хлопчика,  також батьки хлопчика відсудили у «Львівобленерго» більше 10 млн грн, інформує zaxid.net

13 червня 2018 року 10-річний Марко Василенко пішов на тренування з футболу. Він переходив річку по двох металевих трубах, всередині яких сховані силові кабелі. Хлопчик зачепив електричний кабель, його уразило струмом, що призвело до смерті. Батьки хлопчика кажуть, що цих переходом він раніше не користувався, мабуть, зробив це, бо дуже поспішав на тренування.

Труби над річкою, які місцеві мешканці використовували як місток

За місяць до трагедії, 15 травня, керівництво дитсадка №2 «Калинонька», який розташований поруч із цією річкою, звернулось до Дрогобицького РЕМ з проханням провести перевірку, оскільки один з металевих футлярів був пошкоджений — там були оголені електричні дроти.

Майстер Дрогобицького РЕМ через два дні після звернення виїздив на місце події та не побачив оголених електричних проводів, однак він помітив, що один з металевих футлярів був прогнутим. У вироку вказано, що він оглядав кабельну лінію близько 5 хвилин і не спілкувався з працівниками садка, від яких надійшло звернення.

Наступного дня на нараді майстер доповів про потребу зміцнити футляр кабельної лінії. Свою провину у смерті дитини він не визнав, оскільки заявив, що не мав матеріалів для проведення ремонту футляру, і усі ремонтні роботи він здійснює лише по команді головного інженера.

Головний інженер розповів у суді, що отримавши лист від дитсадка про аварійну ситуацію, одразу скерував копію майстру РЕМ, щоб той оглянув кабельну лінію. На нараді майстер доповів, що аварійної ситуації не виявив. Головний інженер стверджує, що з його доповіді він розумів, що згин труби – це був звичайний дефект, який треба поточно усунути. На місце події він не виїздив та не знав, що по трубах кабельних ліній ходять люди.

За кілька днів до трагедії, 9 червня, до Дрогобицького РЕМу надійшло повідомлення, що при переході річки людину вразило струмом. На місце скерували електромонтерів. Вони побачили, що одна з труб є зламана і у тріщині був оголений кабель. Після перевірки електрики вимкнули кабельну лінію, яка була у задовільному стані, а пошкоджену залишили під напругою. 13 червня через оголений електричний кабель цієї лінії загинув 10-річний хлопчик.

Електромонтери Дрогобицького РЕМу заявляють, що на кабельних лініях над річкою не було позначок, саме тому вони помилково знеструмили не ту лінію.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top