Повернулися із закордону? Вас протестують на Covid-19 першими

Фото ілюстративне

Швидкі тести проводитимуть для мешканців Львівщини, які повернулись в Україну протягом двох останніх тижнів. Також тестування проводитимуть тим, хто контактував із хворими на коронавірус.

Про це розповів в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

«Плануємо тестувати всіх осіб, які повернулися з-за кордону і перебувають на домашній самоізоляції. Також тестуватимемо всіх осіб, які контактували з пацієнтами із підтвердженим діагнозом коронавірус. Безкоштовним експрес-тестуванням охопимо також медичних працівників. В планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують з людьми, адже такі особи в групі ризику. Перші тестування уже розпочали сьогодні у Пустомитівському районі, завтра-післязавтра будуть в інших районах», – наголосив Андрій Васько.

За словами керівника департаменту охорони здоров’я, у розпорядженні фахівців – 6 тисяч експрес-тестів, які надійшли із Китаю. Ще 20 тисяч має надійти від ІТ-кластеру.

Нагадаємо, що Львівська обласна держадміністрація, спільно з ІТ Кластером, анонсували програму масового тестування населення на коронавірус.

“З наступного тижня на Львівщині розпочнуть масово тестувати населення на коронавірус. Це — спільний проєкт Львівської обласної державної адміністрації та Львівського ІТ Кластеру”, — йдеться в повідомленні ЛОДА.

За словми голови ОДА Максима Козицького, першими тестування пройдуть ті, хто нещодавно повернувся з-за кордону або мав контакт із підтвердженими хворими на коронавірус.

«Зараз ми активно розробляємо алгоритм та правила такого тестування. Передбачаю, що перші масові тестування будуть проведені з середини наступного тижня. Провести таке тестування — справа не одного дня, і на це знадобиться чимало зусиль, проте я впевнений, що ці зусилля дадуть той результат, на який ми очікуємо — збережене здоров’я і життя мільйонів українців», — зазначив Козицький.

СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський розповів, що першим пріоритетом розпочатого проєкту “United for health” є запуск масового тестування населення та збір даних. Адже саме дані про хворих дадуть можливість прогнозувати ситуацію в місті та області надалі — піки спалаху, навантаженість на медичну інфраструктуру.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews
Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top