Рада підтримала законопроєкт про коронавірус: що він передбачає?

Фото – DW

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». 

За відповідне рішення проголосували 344 депутати. Документ ухвалили в «турборежимі», без обговорень.

У «Слузі народу» розповіли, що законопроєкт передбачають таке:

 • оперативна закупівля товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через переговорну процедуру, скорочену до 1 дня, тобто без застосування процедур, передбачених Законом України «Про державні закупівлі»;
 • можливість 100% попередньої оплати за товари й послуги для запобігання та боротьби з епідемією коронавірусу;
 • звільнення від сплати ввізного мита і ПДВ лікарських засобів та виробів медпризначення, що закуповуються для боротьби з коронавірусом;
 • контроль з боку Кабміну щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари
 • надання можливості населенню працювати дистанційно або йти у відпустку;
 • надання права власникам закладів, підприємств, установ, різних організацій змінювати режим роботи, але за умови обов’язкового інформування населення про це через інтернет та іншими способами;
 • заборона на проведення заходів держнагляду та контролю;
 • віднесення запровадження карантину до форсмажорних обставин; 
 • адмінвідповідальність за порушення обсервації й кримінальна відповідальність за умисне зараження людей;
 • додаткові надбавки в розмірі до 200% заробітної плати для медперсоналу та працівників, що працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу;
 • зміна статей Трудового кодексу у частині, де можуть надавати оплачувану відпустку;
 • заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування).

Згідно з текстом законопроєкту, який оприлюднив народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко, порушення правил санітарно-гігієнічних норм передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 1000 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 17-34 тисячі гривень). Раніше в МВС говорили, що йдеться порушення умов обсервації для людей з підозрою на коронавірус.

Якщо такі дії призвели до зараження інших людей, то законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 тисячі гривень) або тюремне обмеження волі чи ув’язнення до 3 років. Якщо ці дії привели до загибелі людей, то покарання буде від 5 до 8 років ув’язнення.

Голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що ухвалений законопроєкт про коронавірус (№3219) буде чинним тільки 3 місяці.

Також депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт № 2538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я».

Крім того, депутати підтримали законопроєкт № 2539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету» та проєкт закону № 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Останній законопроєкт пропонує:

 • Не штрафувати бізнес за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року
 • Встановити мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року
 • Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня)
 • Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року
 • Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews
Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top