В катастрофі літака авіакомпанії МАУ в Ірані 8 січня загинули всі 176 людей, що перебували на борту. Серед жертв опинилися 11 українців: 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
На рейс відібрали одних з найдосвідченіших пілотів, повідомили у компанії МАУ. На борту літака Boeing 737 працював посилений екіпаж, враховуючи складність і тривалість рейсу з Тегерана до Борисполя.
Командир екіпажу Володимир Гапоненко. 11 тисяч годин польоту. Навчався в Льотній академії Національного авіаційного університету. У чоловіка залишилося дві доньки. Дружина Катерина під час включення на одному з телеканалів сказала, що про смерть чоловіка дізналася не від представників МАУ, а з новин. Додала, що її чоловік був пілотом усе життя і не уявляв свого життя без неба. Перед вильотом жінка просила чоловіка не летіти в Іран, але він сказав, що не може так вчинити.
Олексій Наумкін, інструктор на літаку, 12 тисяч годин польоту.
Сергій Хоменко, другий пілот, 7 тисяч 600 годин польоту.
Катерина Статнік, 27-річна бортпровідниця. Судячи з фото в соцмережах, Новий рік вона відсвяткувала в Києві. На сторінці жінки залишають співчуття.
Марія Микитюк, 24-річна бортпровідниця. Вчилася в НАУ в 2012-2018 роках.
Була дуже яскравою, красивою, веселою і душевною дівчиною родом з Івано-Франківська. Справжній приклад для студентів. Вміла веселитися і закривати сесії на 5.0. Любила небо і дуже пишалася своєю роботою. Таких позитивних і активних людей потрібно ще пошукати, повідомляють у соцмережах. В інстаграмі бортпровідниця писала, що побувала в 23 країнах і викладала фото з поїздок.
Валерія Овчарук, бортпровідниця родом вона з Луганська, жила в Києві. Публікувала фото зі США, Канади, Індії, Італії, Китаю, Таїланду, Грузії.
“Робото, я тебе люблю”, – підписала своє останнє фото Валерія, під яким залишають численні співчуття.
Юлія Сологуб, бортпровідниця родом із Нововолинська. У грудні 2019 року їй виповнилось 25 років. Бортпровідницею в МАУ вона працювала приблизно пів року.
Ігор Матков, 34-річний бортпровідник, який 10 років працював у МАУ. Закінчив факультет іноземних мов, а перед тим навчався в Кіровоградському льотному училищі. Батьки бортпровідника розповіли, що дізналися про авіакатастрофу після дзвінка доньки та зі ЗМІ.
“Подзвонила донька зі Штатів о 6:15. Сказала, що в Америці повідомили – розбився літак МАУ. Вона питає: куди полетів Ігор? Ми сказали – в Тегеран, ранковим рейсом мав прилетіти. І потім на відео знайшли падіння літака”, – розповів журналістам 24 каналу батько загиблого Валерій Матков. У нього не було сім’ї, ми з батьком – його сім’я. Ми вчора з ним ввечері попрощалися. Нам ще рукою помахав. Рейс туди був вечірній, а вранці – назад. Каже – я, мамо, вранці буду, – розповіла матір загиблого.
Денис Лихно, бортпровідник, навчався в НАУ в 2012-2018 роках.
“Денис – відмінний хлопець і хороший друг. Не найзразковіший студент, але як будь-який АКІшнік міг вивчити все в останній тиждень і здати в останню секунду, і при цьому допомогти іншим одногрупникам. Працював в МАУ всього пів року, але вже запам’ятався багатьом колегам. Завжди здавалося, що на нього чекає довге і успішне життя”, – пише Nauchan news. В інстаграмі бортпровідника опубліковано багато яскравих фото і дописів про кохання зі своєю дівчиною
Головні факти про авіакатастрофу українського літака в Ірані
- Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами військові бази США в Іраку.
- Літак був виготовлений у 2016 році та отриманим прямо з заводу Boeing. Літак був справним і останнє технічне обслуговування пройшов 6 січня 2020 року.
- Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед них були українці: 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
- Жертви серед іноземців: 82 іранці, 63 канадці, 10 шведів, 4 афганці, 3 німці, 3 британці. Серед загиблих канадців було багато студентів, які поверталися з канікул.
- 2 людей не сіли на цей рейс.
- Щодо можливих причин катастрофи, то за попередніми даними, аварія сталася через несправність двигуна. Однак точні причини ще належить з’ясувати.
- Посольство України в Ірані спершу заявило, що виключається версія теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи. Однак потім інформація про це видалили з офіційного сайту.
Джерело – Канал 24
Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews